Aktivní uživatelská základna MetaMask se za 6 měsíců zpětinásobila na 5 milionů

3 min read

Probíhající býčí trh pozitivně ovlivnil různé společnosti a služby spojené s tímto sektorem. Od října 2019 do října 2020 se uživatelská základna MetaMask 4x zvýšila na jeden milion. V dalších šesti měsících – počet aktivních uživatelů vzrostl až na 5 milionů.

MetaMask: kompletní návod

MetaMask zaznamenala vrchol 5 milionů uživatelů měsíčně

V říjnu 2020 MetaMask – software pro peněženky na kryptoměnu podporující digitální aktiva na bázi Etherea – dosáhl jednoho milionu aktivních uživatelů měsíčně. Od té doby se v rychle se rozvíjejícím ekosystému kryptoměny hodně změnilo.

MetaMask právě vydal verzi mobilní aplikace peněženky, která upoutala pozornost lidí. Možná však nejvýznamnější alternace přichází v podobě obecného sentimentu na krypto trzích.

V říjnu se Bitcoin obchodoval těsně nad 10 000 USD, zatímco nyní je výrazně nad 50 000 USD. Většina altcoinů zaznamenala ještě podstatnější zisky. Sektory decentralizovaných financí a nezaměnitelných tokenů – převážně využívaných uživateli MetaMask – se exponenciálně rozrostly.

V důsledku toho tento vývoj ovlivnil populární krypto peněženku. Podle zprávy ConsenSys vzrostla měsíční aktivní uživatelská základna MetaMask na více než pět milionů. Jen pro srovnání, peněžence trvalo jeden rok, než došlo k nárůstu uživatelů k jednomu milionu.

Aktivní uživatelská základna MetaMask se za 6 měsíců zpětinásobila na 5 milionů
zdroj: Consensys

Zpráva uvedla, ve kterých oblastech se využití MetaMask nejvíce zlepšilo, MetaMask Swapy „za posledních šest měsíců zaznamenaly objem transakcí přes 2 miliardy USD “.

ConsenSys dále uvedla, ze kterých regionů pochází většina uživatelů MetaMask. Podle výsledků „stále více lidí žijících na globálním jihu používá kryptoměny a mnozí považují MetaMask za bezpečnou a důvěryhodnou možnost.“ Indie a Indonésie jsou v první pětce zemí, pokud jde o přijetí mobilní aplikace a Vietnam a Nigérie jsou v první desítce.

Lidé nacházející se v těchto regionech používají peněženku, aby „vydělaly a uložily další příjem nebo dlouhodobě investovali“, protože „mnozí nemají přístup ke svému místnímu bankovnímu systému a proto potřebují alternativní technologii, aby fungovala jako spořící účet.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *