1 000 % na Bitcoinu! Nová cenová předpověď od PlanB vyvolává rozruch – kdy BTC exploduje?

4 min read

Spotové Bitcoinové ETF byly schváleny a PlanB, pravděpodobně nejznámější bitcoinový analytik v oboru, je zpět s novou cenovou prognózou. Podle jeho názoru,se cena BTC zvýší o 1 000 %. Měli byste tedy nyní nakupovat bitcoiny?

Kde bude bitcoin za 5 let?

Kryptoprůmysl v současnosti zná pouze jedno téma, investoři a analytici jsou uchváceni: Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválila jedenáct spotových bitcoinových ETF a umožní americkým investorům investovat do bitcoinových ETF dle vlastního výběru. Známý analytik a obchodník Michael van de Poppe píše svým více než 969 000 sledujícím na Twitteru (nyní X):

„Gratulujeme! Toto schválení ETF znamená, že bitcoiny nezmizí. Je to legitimita potřebná pro globální přijetí.“

Americký tvůrce tv pořadů a podporovatel BTC Max Keizer dokonce předpovídá masivní rotaci kapitálu od zlatých ETF k bitcoinovým ETF:

„Mnoho investorů, kteří drží zlaté ETF s mrtvými penězi po dobu 10 let, může zítra přejít na bitcoinový ETF, který je nejrychlejším koněm závodu. A přejdou…”

Ve skutečnosti se mnoho investorů aktuálně dívá na spuštění bitcoinových ETF a ptá se sami sebe: Co tento vývoj znamená pro cenu Bitcoinu? Kolik kapitálu proudícího do bitcoinových ETF by mohlo ovlivnit cenu kryptoměny?

1 000 % na Bitcoinu! Nová cenová předpověď od PlanB vyvolává rozruch - kdy BTC exploduje?
Bitcoin (BTC) na spuštění spotových bitcoinových ETF stále nereaguje. Obrázek: Coinmarketcap.com

Odhady se značně liší, ale všechny mají jedno společné: začínají na 100 000 USD za BTC. Například Standard Chartered Bank  v roce 2024 očekává příliv kapitálu do spotových bitcoinových ETF ve výši až 100 miliard USD, což by mohlo cenu BTC vytlačit až na 200 000 USD. Expert na bitcoiny Samson Mow k tomu řekl:

Prognóza ceny je nastavena příliš nízko. Mnohem optimističtější přichází od kryptoguru PlanB.

Predikce ceny Bitcoinu na rok 2024 od PlanB: 100 000 USD – jen začátek!

Holanďan je stále považován za jednoho z nejznámějších bitcoinových analytiků, přičemž ho na Twitteru sleduje více než 1,9 milionu lidí. Nyní jim píše v aktuální předpovědi Bitcoinu o tom, jak vysoko podle něj může BTC vzrůst. Jeho předpověď bitcoinu pro rok 2024:

„Očekávám 55 000 USD před halvingem, 100 000 USD v roce 2024, 532 000 USD v roce 2025“

Růst ze současné ceny BTC 46 000 USD až na 532 000 USD odpovídá masivnímu výnosu 1 056 %! Prognóza nepatří ani mezi přehnaně optimistické. Některé předpovědi vidí BTC na milionu dolarů, přičemž někteří dokonce považují za možné 5 až 10 milionů dolarů.

Bitcoin: Předpověď odhaduje cenu na 10 milionů dolarů

Bitcoinový influencer Vivek například cituje bitcoinovou legendu Hala Finneyho:

„Myslíte si, že 1 #Bitcoin = 1 milion USD je šílené? Seznamte se s Halem. Týden po spuštění bitcoinu v roce 2009 předpověděl 10 milionů dolarů.“

Stručně řečeno: Všechno se zdá být opět možné. Mnoho předpovědí BTC v současnosti očekává úspěšný příběh s parabolickým cenovým trendem.

Roman

Napsat komentář