Předpověď ceny Ethereum: Krypto velryby zakoupily ETH za 1 miliardu USD – Co je za tím?

3 min read

Zatímco kryptosvět čeká vyjádření SEC o spotových bitcoinových ETF každým dnem, velryby aktuálně sázejí na úplně jiný coin! Jak poznamenávají analytici, bohatí investoři v posledních týdnech masivně nakupují Ethereum. Pozadí: Přibývá důkazů, že přichází také Spot Ethereum ETF. Měli byste si koupit ETH nyní, než cena exploduje?

Má Ethereum budoucnost?

Kryptovelryby vyvolávají rozruch! Jak uvádí známý analytik Ali Martinez, tito bohatí investoři investují do Etherea (ETH) už týdny. 410 000 ETH v hodnotě téměř miliardy dolarů již změnilo majitele.

Proč velryby tak masivně investují do ETH? Jednoznačně očekávají další vzestupné pohyby, ale proč? Mohl by být důvodem případný Spot Ethereum ETF? Špičkový nizozemský obchodník Michael van de Poppe také očekává, že dojde ke spuštění Spot Ethereum ETF a odpovídající vzestupnou cenovou akci ETH.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) již schválila některé Ethereum ETF, nikoli však takzvané spotové fondy, které jsou ve skutečnosti kryty kryptoměnami a ne deriváty. Existuje však několik faktorů, které naznačují, že vedle spotových bitcoinových ETF by mohly být spuštěny také Ethereum Spot ETF:

  • 1. BlackRock, největší společnost pro správu aktiv na světě, podala žádost o spuštění tzv. spotového Ethereum ETF. Ethereum ETF poběží pod názvem „iShares Ethereum Trust“.
  • 2. Grayscale a Invesco Galaxy také podaly žádost o spuštění Ethereum Spot ETF.

Předpověď ceny Ethereum: Krypto velryby zakoupily ETH za 1 miliardu USD - Co je za tím?
Týdenní graf ETH, zdroj: Coinmarketcap.com

Předpověď ceny Etherea: Měli byste si koupit nyní ETH?

Měli byste si tedy nyní koupit Ether, než budou spuštěny Ethereum Spot ETF a cena se dostane do nových výšin? Za posledních 24 hodin ETH získal téměř 3 % a posunulo se z 2 296 USD až na 2 366 USD, kde se coin aktuálně obchoduje.

Co mluví ve prospěch Etherea? Aktivum se stává stále více deflačním. Od „The Merge“ bylo spáleno téměř 1,3 milionu ETH. Výsledkem je, že Ether je stále vzácnější. To by se mohlo pozitivně projevit i na ceně. Aktuální předpověď od Gov.capital například uvádí cenu Etherea na 4 448 USD do ledna 2025 a dokonce na 17 336 USD do roku 2029.

Předpověď ceny Ethereum: Krypto velryby zakoupily ETH za 1 miliardu USD - Co je za tím?
Ethereum je stále více deflační. Obrázek: ultrasound.money

Pro Ethereum ale existují i ​​opačné předpovědi. Walletinvestor.com například považuje ETH za „špatnou“ investici a varuje před poklesem na 1 591 USD v příštích 12 měsících.

 

Roman

Napsat komentář