Nigérie a bitcoin, příběh o zvláštním vztahu

3 min read

Nigérie vkládá své naděje do bitcoinu. To se je podpořeno skutečností, že tato země je druhým největším trhem s BTC po … Spojených státech.

To stačí k pochopení toho, jak zákaz obchodování s BTC v Nigérii ze strany centrální banky vyvolal v zemi nespokojenost. V posledních dnech provedla centrální banka Nigérie částečný ústupek a tvrdila, že nechce zakázat obchodování s BTC, ale že chce zabránit tomu, aby bylo obchodování prováděno bez postupů KYC a AML.

V neposlední řadě také proto, že pokus o zákaz obchodování s BTC se již v Číně ukázal jako neúspěšný. Ve skutečnosti zákaz obchodování s BTC na burzách přesunul aktivitu pouze na platformy typu peer-to-peer, o čemž svědčí zaznamenané objemy obchodování.

Michael Burry: „Vlády mohou rozdrtit Bitcoin“

Proč je bitcoin u občanů Nigérie tak populární

Zdá se, že Nigerijci hladovějí po bitcoinu více než lidé v jiných částech světa. Je to proto, že BTC jsou považovány za uchovatele hodnoty v zemi, která se potýká s vážnými ekonomickými obtížemi.

Rozhodnutí centrální banky vyvolalo také velkou kritiku kvůli okamžiku, ve kterém přišlo: bitcoin prožívá velmi zajímavý rok, kdy si díky přijetí institucionálních investorů získává popularitu, což vede k nárůstu ceny. Al-Džazíra uvádí, že pokud se k tomu všemu přidají následky pandemie, což způsobilo, že místní měna ztratila další hodnotu a cena ropy, skutečného zdroje financí země, klesla, je jasné, proč se bitcoin stává stále důležitější.

Koneckonců, Nigerijci jsou velmi mladá populace a právě mladí lidé budou s největší pravděpodobností inovovat a obrátí se k bitcoinu. Dalším faktorem, který nelze opomenout, je, že jen velmi málo lidí v Nigérii má přístup k bankovnímu systému. Zde našel bitcoin úrodnou půdu, protože nevyžaduje banku, vyžaduje pouze smartphone s připojením k internetu.

Zdá se tedy, že jsou splněny všechny podmínky, aby bitcoin mohl být ekonomickým zdrojem pro obyvatele Nigérie.

Napsat komentář