Zlato vs bitcoin, technický signál ke sledování

3 min read

Zlato se může proti bitcoinu zvrátit. A mohlo by se to stát brzy.

Měsíční graf zlato / BTC ve skutečnosti vykázal propad ceny zlata o 84% ve srovnání s cenou bitcoinu, ale také vytvořil zvláštní technický signál, tzv. TD 9. Skládá se z 9 po sobě jdoucích svíček nahoru nebo dolů (v tomto případě směrem dolů), kde se pak spustí obrácení trendu.

gold bitcoin xaubtc td 9 monthly
zdroj: tradingview

Pokud se tento technický údaj potvrdí, mělo by dojít ke změně směru, přičemž zlato získá zpět hodnotu vůči bitcoinu.

Tether: rezervy USDT potvrzeny

Zlato versus bitcoin

Pokud se tato předpověď ukáže být správná, měli bychom brzy vidět, jak bitcoin ztrácí hodnotu. Trh s kryptoměnami nechal zvyknout obchodníky a investory na dramatické výkyvy, takže velká ztráta ceny by nebyla nic neobvyklého.

Za zmínku stojí také to, že bitcoin je zpět na 60 000 dolarech, stále jen krůček od rekordního 20. února na více než 61 000. V tu chvíli byl spuštěn retracement, který vedl BTC k poklesu pod 45 000 dolarů. Poté se cena zotavila a v následujících dnech konsolidovala nad 55 000 USD. Je nyní připravena pustit se do nezmapovaného území?

Fundamenty říkají, že poptávka je vysoká, o čemž svědčí velké nabídky, které nyní přicházejí i od institucionálních investorů. Od Grayscale po velké banky, jako je Morgan Stanley, se zdá, že se instituce připravují naskočit na bitcoinový vlak.

Na druhé straně se nabídka sníží kvůli deflační povaze bitcoinu. To by mohlo vést k dalšímu růstu cen.

Naproti tomu při pohledu na dlouhodobý graf ztratilo zlato od července 2020, kdy se dotklo 2 000 USD za unci, postupně hodnotu až na současných 1 700 USD.

Stručně řečeno, zlato a bitcoin se ubírají dvěma různými cestami. Nic však nemůže vyloučit nepředvídatelné, včetně toho, že se signál TD9 splní. To by způsobilo pokles bitcoinu a růst zlata.

Roman

Napsat komentář