Nejlepší kryptoburzy podle Forbesu

4 min read

Jaké jsou nejlepší kryptoburzy podle magazínu Forbes? Seznam sestavil Forbes Advisor a umístil Binance.US a Coinbase na špičku žebříčku.

Nejlepší ze všech je Binance.US se skóre 4,9. Toto je dceřiná společnost kryptoburzy Binance zaměřená konkrétně na uživatele z USA. Forbes uvádí mezi oceňovanými funkcemi nízké poplatky a více než 50 obchodovatelných kryptoměn. Kromě toho je rozhraní intuitivní pro transakce do 10 000 USD. Zkušenější uživatelé mohou také využít mnoho dalších funkcí, od svíčkových grafů až po nastavení limitu a stopky u nákupu.

Ale kvůli regulacím Binance.US v současné době nenabízí ani obchodování s maržemi, ani obchodování s futures. Nevýhodou je také nedostatek výukových programů a vzdělávacích sekcí a není k dispozici v některých státech USA, včetně Texasu a New Yorku.

Nejlepší burzou pro začátečníky je Coinbase. Se skóre 4,5 Forbes tvrdí, že je jednou z největších a nejbezpečnějších burz, zejména v její verzi Pro.

Vyniká snadným použitím, ale také poplatky, které byly popsány jako matoucí. Pro přístup k nižším poplatkům je nutné opustit základní platformu a upgradovat na Pro. To není uvedeno jako nevýhoda, ale Forbes by rád zdůraznil, že na Coinbase není mezi 60 obchodovatelnými krypto aktivy Dogecoin.

A konečně, nejlepší burzou pro krypto nadšence je Binance. Forbes zde oceňuje nejen mnoho přítomných kryptoměn, ale také použití BNB, nativního tokenu Binance, ke snížení poplatků. Oceňuje se také listování a spárování se stablecoinem Tether (USDT).

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Další nejlepší kryptoburzy podle Forbesu

Analýza společnosti Forbes se zaměřila na top 10 burz podle CoinMarketCap. Kromě již zmíněných dvou burz pokračuje hodnocení následovně:

  • Kraken, 4,8;
  • Crypto.com, 4,7;
  • Gemini, 4,5;
  • Gate.io, 4,5;
  • Kucoin, 4,1;
  • Bitstamp, 3,4;
  • Bittrex, 3,4;
  • Bitflyer, 3.3.

Při pohledu na podrobnosti některých, jako jsou Gate.io, Kucoin a Bittrex, je Forbes oceňuje za vysoký počet obchodovatelných kryptoměn.

Kraken je označován za průkopníka v tomto odvětví (byl založen v roce 2011). Bitstamp je na druhé straně penalizován za svou bezpečnost, protože se stal obětí hackerského útoku v roce 2015. Bitstamp však nyní drží 98% aktiv svých klientů offline.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

Jak si vybrat kryptoburzu

Forbes končí svou analýzu uvedením, které faktory by měly určovat výběr nejlepší kryptoburzy pro vaše potřeby.

Za prvé, nejdůležitější je bezpečnost. Už se stalo, že burzy byly terčem hackerů. Pro jistotu je nejlepším receptem nakupovat na více burzách a uchovávat své kryptoměny v cold peněženkách.

Druhým aspektem, který je třeba mít na paměti, je počet dostupných kryptoměn, ale to nestačí: k provedení mnoha obchodů potřebujete likviditu, takže je důležité zvolit burzu se stálým objemem obchodování.

Pokud jste začátečník, měli byste zvolit jednoduchou burzu. Nakonec je třeba zvážit aspekt poplatku, ale někdy možná stojí za to zaplatit vyšší náklady na provizi za jednodušší rozhraní pro začátečníky. Nakonec Forbes uvedl:

„Nepředpokládejte, že ve vaší zemi je burza k dispozici, jen proto, že máte přístup na její web. Mnoho státních a federálních vlád stále zjišťuje, jak přesně chtějí zacházet s kryptoměnami z právního a daňového hlediska “.

Zjednodušeně řečeno, je to výzva k zvážení také právních a daňových aspektů před zahájením obchodování.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář