MoneyGram uzavřel partnerství se Stellarem, nahradil Ripple

3 min read

Společnost MoneyGram uzavřela partnerství se společností Stellar, aby usnadnila platby prostřednictvím blockchainu a zajistila prakticky okamžité převody v USDC.

Moneygram, Stellar a USDC

Toto partnerství umožní uživatelům používat USDC, stablecoin společnosti Circle. Spotřebitelé budou moci okamžitě převést USDC na hotovost a naopak. Díky blockchainu společnosti Stellar bude MoneyGram schopen zaručit převody peněz v reálném čase.

Spolupráce bude na některých trzích fungovat již letos. V roce 2022 se plánuje rozšířit do celého světa. Alex Holmes, prezident a generální ředitel MoneyGram, k tomuto partnerství uvedl:

„Ve společnosti MoneyGram je jednou z našich hlavních strategických priorit propagovat inovace v přeshraničních platbách a vypořádání pomocí blockchainu a jsme nadšeni, že nyní můžeme spolupracovat se Stellar Development Foundation na dalším vývoji“.

Dohoda ukazuje, že MoneyGram věří v potenciál digitálních měn. Holmes v tomto ohledu dodává:

„Jsme obzvláště optimističtí ohledně potenciálu stablecoinů jako metody pro zefektivnění přeshraničních plateb. Vzhledem k našim odborným znalostem v oblasti globálních plateb, blockchainu a dodržování předpisů máme velmi dobrou pozici, abychom i nadále zůstali lídrem ve vytváření mostů pro propojení digitálních měn s místními fiat měnami“.

Circle využije obrovskou příležitost k rozšíření dosahu USDC. V tomto ohledu Jeremy Allaire, spoluzakladatel, generální ředitel a prezident společnosti Circle, říká:

„Toto partnerství vypovídá o síle digitálních měn, jako je USDC, při vytváření rychlého, bezpečného a bezproblémového vypořádání . Společně jsme v čele inovací a předvádíme, jak se můžeme podílet na finančních službách, které jsou přínosem a lépe slouží uživatelům po celém světě “.

Spolupráce s Ripplem nebyla obnovena

MoneyGramu není cizí partnerství s blockchainovými společnostmi. Ve skutečnosti byla první dohoda podepsána s Ripplem. Bylo to v roce 2019 a obě společnosti, které se chtěly prosadit v odvětví přeshraničních plateb, navázaly zajímavou spolupráci. Podobně jako tomu bude u USDC, v době partnerství s Ripplem bylo aktivum pro okamžité platby XRP.

K tomuto účelu je pravděpodobně vhodnější použití USDC. Použití stablecoinu zajišťuje, že obchodované aktivum nepodléhá volatilitě a to může podpořit jeho použití. Dohoda s Ripplem byla na dva roky a nebyla obnovena. Rozhodnutí bylo také ovlivněno nejistým osudem tokenu XRP v důsledku soudního sporu Ripple vs. SEC.

V oficiálním oznámení společnosti uvedly, že by v budoucnu chtěly obnovit svůj vztah, protože věří v potenciál digitálních aktiv a blockchainu. Nyní si ale MoneyGram vybral rivala Ripplu číslo jedna, Stellar.

Slavný polibek Madonny a Britney na prodej jako NFT

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář