Bitcoin zákonné platidlo také v Brazílii

3 min read

Bitcoin se brzy může stát zákonným platidlem v Brazílii. Místní parlament bude hlasovat o zákonu za tímto účelem.

Bude Bitcoin v Brazílii zákonným platidlem?

Tento návrh odhalil poslanec, Aureo Ribiero. Brazilský poslanec uvedl pro Yahoo Finance, že je nutné toto odvětví regulovat a zároveň využít jeho příležitostí.

„Chceme oddělit zrno od plev, vytvořit předpisy, abyste mohli obchodovat, vědět, kde nakupujete a vědět, s kým máte do činění. S tímto aktivem si budete moci koupit dům, auto, jít do McDonald’s koupit hamburger – bude to legální měna, jako se to stalo v jiných zemích “.

Jde o to, že v Brazílii je již Bitcoin velmi dobře známý a používaný. Cílem návrhu zákona je učinit z něj legální platbu pro všechny účely.

Legislativní proces ještě není dokončen. Návrh zákona 2303/15 byl schválen ve výboru a nyní půjde do sněmovny k hlasování. Pokud bude schválen také ve Sněmovně, postoupí do Senátu. Pak bude účinný. Jinými slovy, nic není jisté, ale schválení příslušným výborem dává naději.

Případ Salvadoru

Brazílie by mohla být zemí pro další experiment s Bitcoinem jako zákonným platidlem, jako to, co se děje v Salvadoru. Je tu však velký rozdíl: Salvador má jen něco málo přes 6 milionů obyvatel a nemá vlastní legální měnu. Brazílie naopak patří mezi 10 největších ekonomik na světě.

Podporovatelé Bitcoinu doufají, že zákon dorazí do cíle a začne platit. Bude zajímavé sledovat, jak ekonomika země s více než 200 miliony obyvatel uvítá BTC.

Brazílie je rozhodně na Bitcoin připravena. Národ dlouhodobě žije s tichou expanzí BTC, o čemž svědčí vysoké objemy obchodování. Je také pozoruhodné, že brazilská legislativa uspěla tam, kde USA bojují: například bitcoinové ETF, které jsou již v Rio De Janeiru realitou. A není náhoda, že gigant jako Visa chce rozšířit své krypto služby do Brazílie.

Takže pokud by byl zákon přijat, dopadne na úrodnou půdu.

Slavný polibek Madonny a Britney na prodej jako NFT

Roman

Napsat komentář