Microstrategy nakoupila BTC a akcie poklesli

2 min read

Microstrategy pokračuje ve své bitcoinové nákupní horečce, ale účinek na akcie se nejeví jako pozitivní.

Před dvěma dny společnost vedená Michaelem Saylorem oznámila další nákup BTC. Konkrétně bylo nakoupeno asi 13 000 BTC za celkem 489 milionů dolarů za průměrnou cenu 37 617 dolarů za minci.

Výsledkem je, že Microstrategy drží až 105 000 BTC s celkovými výdaji v hodnotě 2,7 miliardy USD. Průměrná kupní cena je 26 080 USD za Bitcoin. Avšak možná kvůli poklesu ceny Bitcoinu v důsledku obtíží, kterým těžaři v Číně čelí kvůli nepřátelství vlády, se zdá, že se investorům dodatečný nákup nelíbil.

Akcie Microstrategy poklesli

V době psaní tohoto článku klesly akcie společnosti Microstrategy kotované na burze Nasdaq od včerejška o 5,13%. Den před tím cena klesla o 7,5%.

Microstrategy nakoupila BTC a akcie klesají

Tato ztráta souvisí také se skutečností, že Microstrategy prodává dluhopisy za účelem nákupu více Bitcoinu. Strategií Michaela Saylora se tedy zdá být spoléhat se více na primární kryptoměnu než na cokoli jiného. Těch 105 000 BTC v držení Microstrategy má hodnotu neuvěřitelných 3,3 miliardy dolarů. Pokles ceny BTC by však mohl ovlivnit jak celkovou hodnotu BTC drženou Microstrategy, tak opět hodnotu akcie.

Akcie MSTR mají v současné době hodnotu 553,67 USD a včera ztratily přibližně 30 dolarů. Loni v únoru, na vrcholu bitcoinového hypu, dosáhly výše až 1 200 dolarů. Od začátku roku 2021 do současnosti však Microstrategy získala na Nasdaq 37%. Je pozoruhodné, že akcie společnosti vzrostly téměř o 400%, protože oznámila, že přijme Bitcoin jako svoji primární rezervu (srpen 2020).

Stručně řečeno, pokud se z krátkodobého hlediska zdá, že se investoři obávají euforie Michaela Saylora kolem Bitcoinu, z dlouhodobého hlediska se tento pohled skutečně vyplatí.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář