Juventus vstoupil do světa NFT

2 min read

Juventus, slavný italský fotbalový tým, před několika dny oznámil, že vstoupil do sektoru nezaměnitelných tokenů (NFT).

Poté, co již před několika lety vstoupil do světa kryptoměn díky spolupráci se společnostmi Socios a Sorare, se Juventus nyní rozhodl udělat další krok vpřed ve světě blockchainových technologií tím, že přijal NFT jako nástroj pro sběr memorabilií spojených s jeho staletou historií.

Uvádí to tisková zpráva zveřejněná na oficiálních webových stránkách týmu:

„Přijímání výzev, definování vize budoucnosti, stanovení nových standardů. To je Live Ahead, princip, který inspiruje Juventus každý den, v každém okamžiku “.

První NFT bude vydán 27. června ve spolupráci se společností Adidas. Tričko „Home 2021/2022“ bude v prodeji v digitální verzi. Aby si jej uživatelé mohli koupit, budou se muset 27. června zúčastnit aukce na webu Nftpro.com.

Juventus, NFT a životní prostředí

„Juventus se rozhodl přijmout tuto novou výzvu ke spolupráci s vysoce postavenou a zkušenou kalifornskou společností NFT Pro ™ Geer. Kvůli dopadu používání blockchainu na životní prostředí využívá Geer Palm, nový udržitelný protokol NFT postavený na Ethereu.“

Tyto NFT proto nejsou přímo na Ethereu, ale na Palm, což je side chain hlavního blockchainu, který má menší poplatky a omezuje co nejvíce dopad na životní prostředí. Po tweetech Elona Muska se téma blockchainu a jeho dopadu na životní prostředí stává stále diskutovanějším a společnosti ho musí řešit.

Na webových stránkách Nftpro je uvedeno, že kupující NFT také obdrží fyzické tričko podepsané celým týmem, včetně Ronalda, McKennieho, Chiesy, Arthura, Frabotty a Buffona. Dále dostane kupující + jedna osoba VIP zážitek jet do Turína a setkat se s některými členy týmu.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář