Má Elon Musk vliv na růst kryptoměn?

4 min read

Elon Musk je zakladatel Tesly a SpaceX, jeden z nejbohatších lidí na Zemi, který má velký vliv na veřejné mínění díky svým úspěchům a jeho komentáře nebo akce týkající se kryptoměn byly vždy na titulních stránkách. To mělo významný dopad, což sektoru kryptoměn prospívá.

Před rokem nikdo netušil, že kryptoměny budou během let 2020 a 2021 jedním z nejaktivněji diskutovaných i kontroverzních témat.

Jedním z hlavních důvodů byla celosvětová pandemie Covid-19, která změnila způsoby našeho života. Lidé byli nuceni zůstat doma a pracovat, studovat nebo se věnovat novým koníčkům, aniž by chodili ven. Většina z nás měla spoustu času na to, aby se naučila věci, které jsme dříve neznali nebo neměli čas se do nich pustit.

Globální pandemie zasáhla také ekonomický trh a mnoho lidí zůstalo bez práce a zdroje příjmů. Tehdy začala růst popularita kryptoměn, když lidé dostali příležitost investovat své peníze do něčeho, co by generovalo jejich zisky, aniž by pro to udělali něco zvláštního.

Kromě toho zde přibyla spousta společností nebo světově proslulých lidí, kteří komentovali finanční inovace a přiměli lidi věřit v zázrak kryptoměn.

Časová osa akcí a komentářů Elona Muska

Elon Musk několikrát projevil zájem o kryptoměny a nejčastěji k vyjádření svého názoru ohledně kryptoměn použil svůj účet na Twitteru se 46 miliony followery. Na začátku února Elon Musk oznámil, že jeho společnost Tesla investovala 1,5 miliardy USD do bitcoinu, a uvedl, že bude brzy začít přijímat kryptoměnu jako formu platby za produkty společnosti.

  • 29. ledna: Musk přidal „bitcoin“ do svého twitterového bia, což způsobilo 14% vzestup ceny bitcoinu.
  • 1. února: Elon na Clubhouse oznámil, že je zastáncem BTC a vzhledem k tomu, že se začal přijímat v širším měřítku, litoval toho, že jej před několika lety nekoupil.
  • 4. února: Elon Musk tweetnul slovo „Doge“ a uvedl, že altcoin Doge je mince lidu. To způsobilo vzestup ceny mince o 60%.
  • Konec února: Elon Musk oznámil, že rychlost s jakou Bitcoin vzrostl, byla příliš vysoká. Poté cena mírně poklesla.
  • Březen: Tesla oficiálně oznámila, že akceptuje bitcoin jako platbu za automobily.

Jak jsme viděli, roky 2020 a 2021 jsou aktivně spojeny s krypto-revolucí, která se rozšířila do mnoha oblastí, ať už jde o oblast zábavy, finanční sektor nebo platební metody. Jedním z nejpozoruhodnějších je účinek na zábavní průmysl, například mnoho kasin bylo uzavřeno kvůli globální pandemii a řešením se zdála být online kasina. Mnoho zemí však má různé předpisy a vlády dokázaly sledovat kroky svých občanů v tomto ohledu.

Nebylo však těžké najít řešení a výsledkem je nová realita, kdy je možné implementovat bitcoin do online hazardních her a proto nyní říkáme, že rok 2021 je pro temto průmysl revolucí. Lidé dostali příležitost užít si online hazardní hry, aniž by se obávali porušení zákonů, protože transakce byly prováděny anonymně a je nemožné, aby vláda sledovala, kam peníze směřují.

Jak používat Relica, aplikaci pro sdílení obrázků, která vám za to platí peníze

Elon Musk efekt slábne

Jak je všem dobře známo, ceny kryptoměn a zejména bitcoinu, jsou velmi nestálé a to je hlavní důvod, proč jsou lidé obecně velmi skeptičtí.

Díky změnám, které se dějí z hlediska kolísání cen, si odborníci myslí, že Elon Musk efekt mizí a je pouze krátkodobý. Důvod, proč trh tehdy vyskočil poté, co generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk oficiálně oznámil, že Tesla nyní přijímá bitcoin jako platební možnost byl, že nebude převádět žádné kryptoměny zpět na americké dolary.

Kryptoměny byly vždy velmi zajímavou oblastí pro ty, kteří se zabývají finančním trhem, ale minulý rok přiměl mnoho lidí, aby se zapojili.

Cenu může ovlivnit i nepatrná poznámka nebo změny nejen ve finančním sektoru, ale i v politice či zábavním průmyslu. Ve své dosavadní historii však způsobily největší vliv na cenu kryptoměn akce a komentáře Elona Muska.

Napsat komentář