Kritik bitcoinového zákona v Salvadoru byl zatčen

3 min read

Ve středu byl zadržen hlasitý kritik připravovaného zákona o Bitcoinu (BTC) v Salvadoru Mario Gómez. Podle zpráv byl zatčen bez zatykače.

Kritik bitcoinového zákona v Salvadoru byl zatčen

Kritik bitcoinového zákona Salvadoru zatčen

IT specialista a zakladatel Hackerspace San Salvador Mario Gómez byl ve středu ráno krátce zadržen. Jeho zástupce řekl, že na něj nikdy nebyl zatykač. Gomez byl hlasitým kritikem nadcházejícího zákona o Bitcoinu v Salvadoru.

Národní civilní policie Salvadoru (PNC) uvedla, že zadržela Gómeze „kvůli vyšetřování finančních podvodů souvisejících s phishingem pomocí e -mailu“, popisuje informační web El Faro. Tiskový mluvčí generálního prokurátora řekl:

„Říkají, že je to krok národní civilní policie. Naše kancelář v tuto chvíli nemá žádné informace.“

Gómezova matka, která byla s ním, když k zatčení došlo, uvedla, že policie zastavila jejich auto, řekla jejímu synovi, aby vystoupil a šel s nimi. Řekla také, že mu zabavili mobilní telefon.

Web El Faro dále napsal:

„Gómezova matka uvedla, že policisté nepředložili žádný rozkaz, když je zastavili v autě a řekli mu, že pokud nevyjde, bude spoután. Gómez po propuštění novinářům řekl, že neví, proč byl zadržen.“

Otto Flores, advokát zastupující Gómeze, později novinářům řekl, že „ byl Gómez zjevně pouze vyšetřován, policie tvrdí, že nešlo o zatčení.“ Dodal, že poté PNC jeho klienta propustila a odvezla ho domů. Flores dále řekl, že není jasné, proč byla Gómezovi nasazena pouta při zadržení.

Advokát dodal: „Úřady nám nechtějí sdělit, která jednotka státního zastupitelství obvinění zpracovává.“

Gomez je otevřeným kritikem plánu salvadorského prezidenta Nayiba Bukeleho učinit z Bitcoinu zákonné platidlo a poukázal na nedostatky v salvadorském zákonu, který vstoupí v platnost 7. září. Renata Avila, spoluzakladatelka společnosti Progressive International, vysvětlila, že Gomez pouze „odhalil nedostatky v zákonu o Bitcoinu podporovaném vládou, přičemž uvedla:

„Není „anti-Bitcoin“, pouze odhalil slabinu iniciativy.“

Skepse ohledně adopce Bitcoinu v Salvadoru

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář