Ruská banka Sberbank očekává, že v příštích dvou týdnech zaregistruje svou blockchainovou platformu

2 min read

Největší banka v Rusku-Sberbank-plánuje zaregistrovat svou blockchainovou platformu u Ruské centrální banky do poloviny září. Finanční instituce již začala vytvářet funkce pro vydávání digitálních finančních aktiv (DFA) třetích stran.

Další krypto tah Sberbank

Podle nedávné zprávy ruského média TASS je místní bankovní gigant-Sberbank-na dobré cestě k registraci blockchainové platformy pro vydávání digitálních aktiv u Ruské centrální banky.

Anatoly Popov-místopředseda představenstva Sberbank-uvedl, že iniciativa by měla být dokončena do poloviny září. Dodal, že Sber již začal vytvářet funkce pro vydání DFA třetími stranami. Tato možnost by měla být pro zákazníky připravena do konce roku 2021:

„Chceme, aby práce na registraci platformy pro vydání DFA byly dokončeny nejpozději v první polovině září. Zatím plánujeme pouze vydávání a obrat vlastního DFA banky, ale již jsme začali vytvářet funkce pro vydání CFA třetími stranami a očekáváme, že naši klienti budou moci tuto příležitost využít později v tomto roce. “

Nejvyšší představitel dodal, že Sberbank a Ruská banka aktivně diskutují o požadavcích, které musí nový produkt pokrývat:

„Na základě výsledků poslední kontroly platformy jsme obdrželi drobné připomínky, které jsme odstranili a zaslali aktualizovanou zprávu Ruské bance.“

Čekání na souhlas centrální banky

Sber také čekal souhlas národní centrální banky k vytvoření vlastní kryptoměny prostřednictvím blockchainové platformy. Tehdy Popov řekl, že hlavním cílem je spuštění digitálního aktiva na jaře roku 2021:

„Sberbank podala žádost o registraci své blockchainové platformy na začátku ledna, protože digitální finanční aktiva v souladu se zákonem mohou být vydána pouze na registrované platformě.“

Místopředseda dále vysvětlil, že banka již testovala technologii blockchain a „viděla, že toto řešení funguje“.

Shiba Inu a všechny kryptoměny inspirované Dogecoinem, o kterých byste měli vědět

Napsat komentář