Komisařka SEC o zákazu Bitcoinu: „Je velmi obtížné zakázat technologii peer-to-peer“

3 min read

Komisařka SEC Hester Peirce věří, že americká vláda nemůže zakázat Bitcoin a uvádí, že „je velmi obtížné zakázat něco, co je v zásadě technologií peer-to-peer“.

Doufá, že s novým předsedou, který má hluboké znalosti o BTC a kryptoměnách, se SEC může znovu podívat na některé z důvodů, které byly použity k odmítnutí bitcoinových veřejně obchodovaných fondů (ETF).

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Komisařka SEC říká „je velmi obtížné zakázat technologii P2P“

Hester Peirce, komisařka americké Komise pro cenné papíry (SEC), která je v krypto komunitě známá také jako „krypto máma“, byl v rozhovoru pro Fox Business dotázána, zda existuje možnost, že by Bidenova administrativa mohla zakázat Bitcoin.

Vzhledem k novým předpisům o kryptoměnách se investoři obávají, zda vláda zakáže kryptoměny, včetně BTC. Někteří lidé varovali, že vlády mohou Bitcoin postavit mimo zákon, pokud se stane rizikem pro jejich finanční systémy. Mezi nimi je zakladatel Bridgewater Associates Ray Dalio a investoři Michael Burry a Ron Paul.

Peirce, zastánkyně Bitcoinu, se zasazuje o to, aby SEC schválila bitcoinové ETF. Pokud jde o možnost zákazu v USA, komisařka uvedla:

„Myslím, že je velmi obtížné zakázat něco, co je v zásadě technologií peer-to-peer. Myslím, že cílem, stejně jako u jakékoli technologie, je zabránit lidem, aby ji používali k nezákonným účelům a umožnit jim, aby ji používali pouze k legálním účelům. Očekávám, že to tak bude.“

Komisařka SEC již dříve uvedla, že vláda by byla „hloupá“, kdyby se pokusila zakázat Bitcoin, přirovnává to k odstavení internetu.

Vláda USA je však znepokojena používáním kryptoměn při nezákonných činnostech. Ministryně financí Janet Yellen několikrát řekla, že kryptoměny se používají hlavně k nedovolenému financování. Dříve také uvedla, že ministerstvo financí bude spolupracovat s dalšími regulačními orgány na přípravě vhodných regulací pro sektor kryptoměn.

Fox Business nedávno oznámila, že regulace kryptoměn může začít od státní pokladny a SEC čeká na směr ohledně široké regulační politiky pro kryptoměny.

SEC má také nového předsedu; Minulý týden byl komisařkou potvrzen Gary Gensler. Má hluboké znalosti ohledně Bitcoinu a kryptoměn, vyučoval na Massachusetts Institute of Technology (MIT). Gensler je také bývalým předsedou Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Očekává se, že zavede spravedlivé regulace. Minulý týden americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, kterým se požaduje, aby SEC a CFTC zřídily pracovní skupinu zaměřenou na digitální aktiva.

Pokud jde o možnost, aby SEC letos schválila bitcoinové ETF, Peirce řekla: „S novým předsedou se budeme moci znovu podívat na některé důvody, které jsme v minulosti používali pro odmítání BTC produktů obchodovaných na burze. “ Dodala: „Upřímně řečeno, Kanada je nyní před námi. Nejen, že mají bitcoinové produkty obchodované na burze, ale také mají produkty obchodované na burze založené na etheru. “

Napsat komentář