Bitcoinové předpovědi: krátkodobě špatné, z dlouhodobého hlediska dobré

4 min read

V poslední době kolují různorodé předpovědi o budoucím vývoji ceny Bitcoinu.

V krátkodobém horizontu koluje několik medvědích hypotéz, některé dokonce předpovídají snížení hodnoty na polovinu. Na druhé straně ve střednědobém až dlouhodobém výhledu existuje několik býčích prognóz, které v nadcházejících měsících překonávají historická maxima z poloviny dubna.

Nejprve je třeba říci, že pokles v posledních několika dnech dočasně vrátil hodnotu zpět kolem ceny, kterou označuje 463denní model stock-to-flow analytika PlanB.

Podle této projekce by se cena Bitcoinu měla v těchto dnech pohybovat kolem 48 000 USD, později v týdnu by se měla vyšplhat na 49 000 USD. Pokles 23. dubna přinesl cenu zpět na tyto úrovně, které možná investoři znají a proto je mnozí používají jako referenční bod.

Stojí za zmínku, že v předchozích měsících, kdy cena poprvé vzrostla nad 60 000 dolarů, byla cena označená na modelu S2F pod 40 000 dolary, tedy o něco více než polovinu toho, co naznačoval model. Proto pokles za 48 000 dolarů je třeba považovat za naprosto normální. Je však třeba zdůraznit, že v krátkodobém horizontu by ani sestup na 40 000 dolarů pravděpodobně nesvedl cenu BTC příliš daleko z této cesty.

Existují však i takoví, jako je Finanční ředitel společnosti Guggenheim Scott Minerd, kteří předpovídají, že v krátkodobém horizontu by se cena BTC mohla dokonce vrátit na 20 000 USD. Stojí za zmínku, že Minerd tuto předpověď učinil již v lednu a na poprvé se zmýlil.

Minerd však není jediný, kdo tvrdí, že by cena BTC mohla v krátkodobém horizontu dále klesnout, ale mnoho dalších podobných předpovědí naznačuje pokles na 40 000 dolarů.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Předpovědi až do výše 100 000 USD

Ve střednědobém horizontu existuje několik předpovědí, které již byly provedeny v posledních měsících a které předpokládají cenu BTC nad maximy 64 800 dolarů ze 14. dubna.

Po pravdě řečeno, mnozí z analytiků, kteří jsou v současné době krátkodobě medvědí, nejsou ve střednědobém až dlouhodobém horizontu tak optimističtí, ale chování trendu BTC v krátkodobém a dlouhodobém horizontu sleduje odlišnou dynamiku.

Z dlouhodobého hlediska stále existuje řada předpovědí, které jako cíl označují 100 000 USD a které dosud jejich autoři nepopřeli. Při pohledu na graf modelu StockB-to-Flow od PlanB je zřejmé, že v tomto čtvrtém bitcoinovém cyklu by mohla cena skutečně směřovat k tomuto číslu.

Bitcoinové předpovědi: krátkodobě špatné, z dlouhodobého hlediska dobré
zdroj: Twitter

Stojí však za zmínku, že stanovení dlouhodobých předpovědí je obecně obtížnější, protože jde o delší časový rámec, ve kterém mohou nastat neočekávané události, které by mohly způsobit, že se cesta otočí do nezmapovaných oblastí, jako tomu bylo v březnu loňského roku. Bitcoin v každém případě prokázal, že dokáže odolat dopadu těchto mimořádných událostí.

Roman

Napsat komentář