JP Morgan: pokles Bitcoinu může pokračovat

3 min read

Byla zveřejněna zpráva JP Morgan, která tvrdí, že současný pokles ceny Bitcoinu může pokračovat až do konce března.

Dlouhá zpráva (28 stránek) analyzuje mnoho metrik a dat, stejně jako historii Bitcoinu za posledních několik let a dochází k závěru, že cena kolem 35 000 USD by měla být v současné době považována za horní hranici rozsahu reálné hodnoty.

Tento závěr proto vede analytiky k přesvědčení, že pokud volatilita cen BTC rychle nezmizí, cíl dosáhnout do konce roku 50 000 nebo dokonce 100 000 dolarů není udržitelný. Je však třeba říci, že tato zpráva je stará tři dny a volatilita se v posledních dnech skutečně snížila.

Podle stejné analýzy by spodní limit činil 11 000 USD, takže pro analytiky JP Morgan by současná reálná hodnota BTC byla mezi 11 000 až 35 000 USD, v průměru 23 000 USD.

2021 by mohl být rokem NFT

Co podle JP Morgan ovlivňuje cenu Bitcoinu

Zpráva však jasně ukazuje, že ve srovnání s rokem 2017 je současný cenový růst způsoben zejména přílivem institucionálního kapitálu na tento trh, ale předpokládá, že ne všechny představují dlouhodobé investice a místo toho existuje spekulativní složka. Kromě toho zde byla také silná maloobchodní složka, zejména ze služeb, jako je PayPal, ale ta se v posledních dvou týdnech snížila.

Aby zahájili nový býčí impuls, tvrdí, že cena by se brzy musela vrátit na více než 40 000 USD, jinak by sestup mohl pokračovat až do konce března, avšak v této fázi se podmínky pro návrat nad 40 000 USD nezdají být na místě. Zpráva nicméně opakuje dlouhodobý teoretický cenový cíl 146 000 USD, který byl uveden před několika týdny.

Zpráva rovněž tvrdí, že bitcoin by měl být stále považován za rizikové aktivum, nikoli za bezpečné aktivum, ačkoli sdílí se zlatem zvýšenou korelaci s indexem S&P 500 od března 2020.

Roman

Napsat komentář