Těžař BTC nyní těží se svým BMW

3 min read

Těžař Bitcoinu se rozhodl nainstalovat malou těžební farmu do svého hybridního automobilu BMW. Jedná se o hybrid BMW i8 s logem „HODLER“ a majitel se jmenuje Simon Byrne.

Těžař BTC nyní těží se svým BMW
zdroj: Hardware Times

Jak uvádí Hardware Times, Byrne koupil BMW i8 za téměř 150 000 dolarů a do zavazadlového prostoru nainstaloval malou těžební farmu se šesti grafickými kartami PNY GeForce RTX 3080, motherboardem ASUS B250 Mining Expert a napájecím zdrojem EVGA SuperNOVA 1600 T2.

Podle majitele by mu tento systém měl umožnit vydělávat si peníze za jízdy, i když ve skutečnosti je možné, že celková výpočetní síla tohoto systému je příliš omezená na to, aby mu umožnil vydělat hodně peněz.

Je však také pravda, že část elektřiny používaná tímto systémem by ve skutečnosti mohla být vyráběna bez dalších nákladů, než je potřeba k řízení automobilu, takže Byrne se snaží těžit zdarma, i když ne výrazně, v aby se snížily provozní náklady jeho i8.

Bitcoin miner pomocí BMW

Byrne také odhalil, že BMW i8 má dostatek energie k napájení malé těžební farmy, protože dokáže vyprodukovat až 3 500 W, zatímco farma spotřebuje pouze 1 500 W.

Kromě toho také vyjádřil svůj názor na krypto sektor obecně. Řekl, že ačkoli jsou kryptoměny provozovány veřejným, otevřeným, důvěryhodným a decentralizovaným kódem, to, co podporuje jejich používání, je komunita nadšenců, která je altruistická i otevřená, což znamená, že je také tvořena lidmi, kteří dobrovolně investují svůj čas a energie na pomoc druhým, aniž by k tomu byli nějak nuceni.

„Nejsem v kryptu, abych rychle vydělal, ale vezmu si bonus; Jsem v něm, protože je to vize utopického světa, kde jsou služby získávány prostřednictvím dobrovolných vztahů “.

Je však třeba dodat, že díky nedávnému nárůstu cen se těžba kryptoměny v posledních týdnech dočasně stala ziskovější.

Vyplatí se těžba Bitcoinu v roce 2021

Roman

Napsat komentář