Objem obchodování ETH vzrostl v první polovině roku 2021 více u Bitcoinu

3 min read

Během první poloviny roku 2021 vzrostl objem obchodování ETH o více než 1400% v celkové výši 1,4 bilionu dolarů, zatímco u BTC vzrostl o 489% a dosáhl celkem 2,1 bilionu dolarů.

Objem obchodování ETH poprvé vyšší než u BTC

Coinbase převzala data z 20 obchodních míst a vydala zprávu, kde informovala, že objem obchodování Etheru vzrostl během prvních šesti měsíců roku 2021 o 1 461%. Jeho celkový objem se vyšplhal na 1,4 bilionu dolarů ve srovnání s 92 miliardami dolarů v první polovině roku 2020. Bitcoin zaznamenal nárůst o 489% a jeho objem obchodování dosáhl 2,1 bilionu dolarů.

Zpráva Coinbase uvádí:

„Mnoho z našich největších institucionálních klientů, včetně hedgeových fondů, nadací a korporací, zvýšilo nebo přidalo první expozici vůči ETH v první polovině, protože věřili, že aktivum má dlouhodobou sílu, která se rovná BTC, zatímco hraje odlišnou roli v jejich portfoliích.“ “

Výzkum také odhalil čísla o celkové tržní kapitalizaci za první polovinu roku 2021. Na začátku roku trh začínal na 769 miliardách dolarů a v květnu vzrostl na 2,4 bilionu dolarů. Na konci období poklesl na 1,4 bilionu dolarů.

Největší část zisků Bitcoinu přišla během prvních měsíců roku 2021 až do dubna, kdy její cena eskalovala směrem k ATH. Naopak, Ether nejvíce vydělal v květnu 2021, kdy měl hodnotu více než 4 000 dolarů.

Může se ETH stát největší kryptoměnou?

Debata o tom, zda Ether může překonat Bitcoin a stát se vedoucím digitálním aktivem, byla v posledních několika letech horkým tématem.

Na začátku května se k argumentu připojil miliardářský majitel Dallasu Mavericks – Mark Cuban – a uvedl své tři důvody, proč ETH nakonec překoná BTC: „Síť Ethereum je schopna zpracovat více transakcí za sekundu a je to platforma, kde se tvoří budoucnost financí. Může se také pochlubit vyšším využitím ve srovnání s Bitcoinem.“

Prominentní investor Mike Novogratz se také v této věci vyjádřil. Známý krypto býk naznačil, že takový scénář, kdy Ether předčí Bitcoin, je možný, protože síť za druhou největší kryptoměnou se rychle rozšiřuje. Nastínil však vlastnosti dvou digitálních aktiv, BTC bude digitální verzí zlata, zatímco ETH bude mít různé účely:

„Myslím, že se Ethereum může jednoho dne stát dokonce největší kryptoměnou, ale bude mít velmi odlišný případ použití než BTC.“

Roman

Napsat komentář