Průzkum ukazuje, že 3 ze 4 sportovních fanoušků jsou skeptičtí ohledně dlouhověkosti investic do NFT

4 min read

Za poslední rok a půl zaznamenaly nezaměnitelné tokeny (NFT) obrovský boom a prodeje v aukcích za miliony dolarů. Nedávný průzkum vytvořený webem bonusfinder.com ukazuje, že sportovní fanoušci pochybují o NFT, protože výsledky průzkumu ukazují, že téměř tři ze čtyř lidí jsou „mírně skeptičtí“ ohledně dlouhodobého výsledku NFT jako investice.

Sportovní fanoušci jsou vůči NFT skeptičtí

Nezaměnitelné tokeny byly v roce 2021 velmi žhavým tématem a celosvětová data Google Trends (GT) ukazují, že předmět dosáhl v polovině března historického maxima, pokud jde o dotazy na Googlu. Od té doby však data GT ukazují, že zájem výrazně poklesl, protože vyhledávání pro výraz „NFT“ klesly ze špičkového skóre 100 na skóre tohoto týdne 38. Nedávno webový portál bonusfinder.com zveřejnil průzkum s 1 009 sportovními fanoušky v USA aby prozradili, co si myslí o NFT. Zhruba 64,1% jsou identifikovaní jako muži a 35,7% se identifikovalo jako ženy a věk účastníků se pohybovalo od 18 do 83 let s průměrným věkem 38 let.

Průzkum ukazuje, že 3 ze 4 sportovních fanoušků jsou skeptičtí ohledně dlouhověkosti investic do NFT
Víte,co jsou sportovní NFT; Jak pohodlně vysvětlíte sportovní NFT někomu dalšímu.

Výzkum zdůrazňuje, že zájem o NFT je nejvyšší ve státech jako Kalifornie, Havaj, Washington D.C., Nevada a Vermont. Dotazy na vyhledávací frázi „NBA Top Shot“ byly nejvyšší v New Hampshire, Rhode Island, Delaware, Massachusetts a New Jersey. Průzkum Bonusfinder ukazuje, že 62% respondentů vědělo, co je NFT, a 16% přiznalo, že neví. 23% si „nebylo jisto“, co je to nezaměnitelný token (NFT), a přibližně 9% uvedlo, že „extrémně pohodlně“ popisuje technologii.

Survey Shows 3 out of 4 Sports Fans Are Skeptical About the Longevity of NFT Investments

Studie Bonusfinder ukazuje, že 40% sportovních fanoušků si není jisto ohledně NFT a 39% uvedlo, že jsou „nadšení“. 29% z 1 009 sportovních fanoušků uvedlo, že jsou zmateni. „Navzdory tomu, že již byly prodány za miliony dolarů,“ konstatuje průzkum Bonusfinderu, „34% sportovních fanoušků také přiznalo, že jsou velmi skeptičtí ohledně dlouhodobé investiční budoucnosti sportovních NFT, ve srovnání s méně než 4%, kteří jim důvěřují a další 23% se označilo za trochu skeptické. “ Studie NFT dodává:

Obecně řečeno, 52% sportovních fanoušků souhlasilo, že sportovní NFT jsou investiční bublinou.

Průzkum ukazuje, že 3 ze 4 sportovních fanoušků jsou skeptičtí ohledně dlouhověkosti investic do NFT

Fanoušci konkrétních sportovních týmů pravděpodobně koupí NFT, 1 z 5 již investoval do sportovních NFT
Další zajímavé zjištění naznačuje, že každý pátý sportovní fanoušek investoval do sportovních produktů NFT a v roce 2021 se průměrný prodej blížil 600 dolarům. Mezi nejoblíbenější produkty mezi respondenty průzkumu patřily „NBA Top Shot (52%), digitální obchodní karty (47%) a MLB Champions NFT (43%)“. 19% dotázaných investorů NFT, kteří si dříve koupili NFT, koupilo NFT Rob Gronkowski Championship Series. Průzkum také ukazuje, že fanoušci konkrétních sportovních týmů více nakupují NFT.

„Fanoušci Chicago Bulls (27%), Boston Celtics (25%), New York Nicks (24%) a Cleveland Cavaliers (18%) nejčastěji nakupovali NFT a inspirace pro investování nejčastěji přicházela od přátel (52%), rodinných příslušníků (40%) a zpravodajských článků (38%),“ zdůraznili analytici Bonusfinderu.

Studie Bonusfinder na závěr říká, že je těžké říci, jak dlouho bude boom okolo NFT trvat. Navzdory tomu tato zjištění ukazují, že lidé jsou s NFT obeznámeni, sportovní fanoušci si je kupují. V tomto bodě jsou téměř tři ze čtyř lidí „mírně skeptičtí“, pokud jde o celkovou životnost sportovních NFT jako investičních nástrojů.

Celý průzkum si můžete prohlédnout ZDE.

Kevin O’Leary: investování do Dogecoinů je horší než hazard

Roman

Napsat komentář