Poprvé od 12. května je bitcoinový index strachu a chamtivosti neutrální

2 min read

Poprvé od 12. května je známý index strachu a chamtivosti v neutrální zóně. Před tím se nacházel v dlouhodobém stavu strachu nebo extrémního strachu.

Bitcoinový index strachu a chamtivosti je neutrální

Je samozřejmé, že trh s kryptoměnami (stejně jako jiné trhy) je obzvláště emotivní. Kdykoli ceny rostou, lidé mají tendenci být chamtiví a naopak: když trhy začnou klesat, dostanou strach. Sentiment na trhu je neuvěřitelně důležitá věc, kterou je třeba sledovat a být si ho vědom/a při rozhodování o investici nebo obchodování.

Jedním z nástrojů, které měří aktuální sentiment trhu s kryptoměnami, je index strachu a chamtivosti. Měří data z různých zdrojů, mezi něž patří volatilita, hybnost a objem trhu, sociální média, průzkumy, dominance a trendy.

V době psaní tohoto článku je index v neutrálním stavu, což tu nebylo od 12. května tohoto roku. Od tohoto data převládal sentiment buď strach, nebo extrémní strach, což lze vysvětlit klesajícími cenami, celkovou stagnací a nerozhodností.

Co to znamená pro cenu Bitcoinu?

Index strachu a chamtivosti, který zkoumáme v této konkrétní zprávě, měří sentiment pouze pro Bitcoin, a ne zbytek trhu s kryptoměnami.

S ohledem na to je sentiment v současné době neutrální, což je známkou nerozhodnosti. Jinými slovy, index ukazuje, že investoři stále hledají jasný směr. BTC stále čelí vážnému odporu na úrovni 40 500 USD.

Pokud jde o samotný index, když je ve stavu extrémního strachu, obvykle to signalizuje dobrou nákupní příležitost, a když je ve stavu extrémní chamtivosti, je obvykle čas prodat. Když je však neutrální, je asi nejlepší počkat na potvrzení směru.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Roman

Napsat komentář