HSBC zakázala nákup akcií MicroStrategy

3 min read

HSBC nedovoluje svým zákazníkům nakupovat akcie MicroStrategy kvůli jejich nové politice týkající se virtuálních měn.

HSBC Holdings je jednou z největších bankovních skupin na světě a největší evropskou bankou podle kapitalizace s 157,2 miliardami eur. Je to britská banka se sídlem v Londýně. Text zprávy uvádí, že HSBC změnila své zásady týkající se virtuálních měn, jako jsou bitcoin a ethereum a produktů souvisejících s výkonem virtuálních měn nebo na ně odkazujících.

Hodnota akcií společnosti MicroStrategy je silně spojena s hodnotou bitcoinu, protože společnost nyní vlastní více než 91 000 BTC a investovala do něj více než 2,2 miliardy USD. Za současnou cenu však těchto 91 000 BTC má hodnotu více než 5,2 miliardy USD, takže investice v současné době vykazuje 136% zisk.

V důsledku této nové interní politiky HSBC zakazuje svým zákazníkům nakupovat akcie MicroStrategy nebo jakékoli jiné cenné papíry související s kryptoměnou.

Jak používat Relica, aplikaci pro sdílení obrázků, která vám za to platí peníze

HSBC vs Microstrategy

HSBC je poměrně stará instituce, která byla založena v roce 1865, hodnota akcií společnosti HSBC Holdings Plc v posledních několika letech trpí stejně jako všechny evropské akcie v bankovnictví. Akcie společnosti MicroStrategy na druhé straně v uplynulém roce prudce stouply díky nákupu bitcoinu.

Historická londýnská banka se chce držet stranou od finančního vývoje, snad proto, aby zachovala tradici, která již několik let ukazuje své limity. Pokud by zákazníci, kteří kupují akcie MicroStrategy, riskovali více než ti, kteří například investují do jiných bankovních akcií, riziko v tomto případě nese investor, nikoli zprostředkovatel.

Faktem je, že HSBC již několik měsíců přijímá extrémně restriktivní politiku vůči kryptoměnám, ale je velmi nakloněna vývoji digitálních měn centrálních bank. Její postoj tedy pravděpodobně není způsoben odporem k technologickým inovacím, ale k novému globálnímu finančnímu systému, který by kryptoměny mohly pomoci vybudovat.

Napsat komentář