Historie korekcí Bitcoinu

3 min read

V průběhu svého 12letého života prošla cena Bitcoinu několika historickými korekcemi. To znamená, že ta současná zdaleka není první, ani není největší. Celkově k dnešnímu dni došlo k 15 zásadním korekcím a tato určitě nebude poslední.

Image
zdroj: Twitter

Bitcoin automaty / Bitcoinmaty, města, kde jsou nejvíce rozšířené

Historie korekcí Bitcoinu od roku 2013

Ze všech 15 historických cenových korekcí Bitcoinů byla největší po prasknutí spekulativní bubliny na konci roku 2013, kdy cena klesla až o 87%. V té době byl trh BTC stále extrémně nezralý a medvědí trh začal počátkem roku 2014. V té době došlo k vůbec největšímu selhání kryptoburzy na slavné Mt. Gox, která byla tehdy dominantní burzou na tomto trhu po celém světě.

V následujících měsících cena nadále klesala, a to natolik, že z tehdejšího historického maxima přes 1 100 dolarů na konci roku 2013 cena nakonec skončila až na 152 dolarech.

K brutální korekci došlo v roce 2012, několik měsíců před prvním halvingem. Za pouhé tři dny cena klesla o 56% ze 16 dolarů na 7. Aktuální korekce, která trvá déle než měsíc, dosud zaznamenala maximální ztrátu v hodnotě 51%.

Během roku 2017, roku druhého velkého bull runu Bitcoinu, došlo ke čtyřem významným korekcím. První se objevila kolem poloviny března, trvala asi dva týdny a po zaznamenání tehdejšího historického maxima na úrovni 1 350 dolarů poslala cenu BTC dolů o 34%.

Po poklesu na 890 dolarů se cena do konce května vyšplhala zpět na nové historické maximum 2 700 dolarů. To spustilo bleskovou korekci, která způsobila, že BTC ztratil za dva dny 33% své hodnoty. Něco podobného se stalo uprostřed následujícího měsíce, kdy cena za pět dní poklesla o 38%.

Před velkou spekulativní bublinou došlo v roce 2017, první čtrnáct dní v září, znovu ke čtvrté významné korekci se ztrátou 40%, která způsobila pokles ceny z téměř 5 000 dolarů na méně než 3 000. Poté se od října do poloviny prosince spustila působivá spekulativní bublina, která cenu zvedla až na 20 000 dolarů, jen aby praskla a nechala cenu na 6 000 dolarech v únoru následujícího roku.

Bude bull run BTC pokračovat?

Údaje poskytnuté společností Glassnode naznačují, že růst uživatelů v bitcoinové síti se v posledních několika týdnech stále zvyšuje. Populární analytik Willy Woo poznamenal, že „no-coineři využívají této příležitosti ke koupi dipu“.

Image
zdroj: Twitter

Počet BTC na obchodní platformy po nedávném nárůstu klesl na čtyřměsíční minimum, takže investoři své mince stahují.

Image

Zároveň se odtoky BTC z burz dramaticky zvýšily na nejvyšší úroveň od Černého čtvrtka v polovině března 2020.

Historie korekcí Bitcoinu

No…uvidíme.

Napsat komentář