Čínští těžaři nepodléhají panice, BTC neprodávají

4 min read

Čínští těžaři dosud nepodlehli panickému výprodeji vyvolaného novou čínskou vyhláškou o zesílení zákazu kryptoměny. Čekají a HODLují.

Nová vyhláška o zákroku Číny, která byla vydána již v roce 2017, ale v měkčí verzi než ta současná, také přinutila čínské těžaře kryptoměn k zastavení všech nebo částí svých operací. Podle zprávy Weiss Crypto se však zdá, že tato nová politika ještě nespustila panický prodej.

„Zvýšení přesunu mincí od těžařů na burzy v posledních několika dnech nebylo dostatečně významné, aby naznačilo, že čínští těžaři panicky prodávají.“

ImageČínští těžaři nepodléhají panice, BTC neprodávají
zdroj: Twitter

„Zdá se, že většina těžařů čeká na to, zda se výzvy k tvrdému zákroku promítnou do skutečných politik. Právě teď je více „vytěžených a držených“ než „vytěžených a prodávaných“ mincí “.

Situace kryptoměn v Číně

Oznámení státní rady, kterou vedl vicepremiér Liu He, se poprvé zaměřilo také na těžbu kryptoměn, přestože k dnešnímu dni představuje až 70% celosvětové nabídky digitálních mincí.

Podle zpráv to má důsledky pro těžební podniky. Krypto těžaři jako HashCow a BTC.TOP jsou ve svém podnikání na mrtvém bodě. BTC.TOP konkrétně oznámil pozastavení svých operací v Číně s odvoláním na regulační rizika, zatímco krypto těžař HashCow uvedl, že přestane kupovat nové zařízení na těžbu Bitcoinu.

Huobi Mall, od včerejška pozastavila těžbu kryptoměn a některé obchodní služby pro nové zákazníky z pevninské Číny s tím, že se místo toho zaměří na zámořské operace. V tomto ohledu se otázka těžby v Číně od té doby přesunula k otázce ochrany životního prostředí, protože tato činnost spotřebovává velké množství energie.

Chen Jiahe, CIO rodinné kanceláře Novem Arcae Technologies se sídlem v Pekingu, uvedla:

„Těžba kryptoměn spotřebovává hodně energie, což je v rozporu s cíli čínské uhlíkové neutrality“.

Co je PancakeSwap? Jak DEX používat a vydělávat

Čínští těžaři nepodléhají panice

Navzdory chaosu na trhu ovlivněném mimo jiné možná i čínským výnosem o zákroku se zdá, že jak čínští vlastní těžaři, tak cena BTC se drží. Ve skutečnosti po pádu z minulého týdne, kdy cena BTC klesla až na 30 000 dolarů, za posledních 24 hodin zaznamenala primární kryptoměna nárůst z 35 000 na 39 000 dolarů.

Jedná se o demonstraci silné odolnosti proti propadům trhu doprovázené různými prohlášeními slavných i méně známých kryptoinfluencerů, kteří prostřednictvím svých sociálních kanálů sdělili, že koupili BTC pomocí strategie BTD neboli Buy The Dip (tj. za nejnižší cenu).

Navíc se také objevily pozitivní zprávy ze strany finančních institucí. Včera, generální ředitel HSBC, Noel Quinn sice prohlásil, že sBTC nechce nic mít, ale společnost Goldman Sachs vydala novou zprávu, která výslovně definuje kryptoměny jako novou třídu aktiv.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář