A je tady další hack, tentokrát jde o T-Mobile, data zákazníků jsou k mání za 6 BTC

2 min read

Došlo k hackerskému útoku na nadnárodní mobilní telefonní společnost T-Mobile. Hacker údajně ukradl data 100 milionů zákazníků a prodává první část databáze za šest BTC.

A je tady další hack, tentokrát jde o T-Mobile, data zákazníků jsou k mání za 6 BTC

Hacknutí společnosti T-Mobile, ukradená data a prodej výměnou za BTC

Podle zpráv to vypadá, že T-Mobile před dvěma týdny utrpěl hackerský útok na svůj server obsahující citlivá data svých zákazníků.

Konkrétně by ukradená data 100 milionů zákazníků mohla zahrnovat IMSI, IMEI, telefonní čísla, jména zákazníků, bezpečnostní PIN, čísla sociálního zabezpečení, čísla řidičských průkazů a datum narození. IMEI označuje jedinečné číslo používané k identifikaci mobilních telefonů a IMSI, jedinečné číslo přidružené k uživateli v mobilní síti.

Hacker údajně odcizil celou databázi IMEI společnosti T-Mobile, včetně historie od roku 2004 do současnosti. Abychom to hackeři potvrdili, byl zveřejněn screenshot připojení SSH k produkčnímu serveru s Oracle.

Alleged access to T-Mobile Oracle server via SSH


Mezitím T-Mobile aktivně vyšetřuje utrpěný útok a platnost tvrzení hackerů. Společnost to komentovala takto:

„Jsme si vědomi tvrzení vznesených na undergroundovém fóru a aktivně zkoumáme jejich platnost. V tuto chvíli nemáme žádné další informace, které bychom mohli sdílet. “

Po tomto útoku hacker nekontaktoval nadnárodní společnost s žádostí o výkupné. Namísto toho již nabídl data k prodeji na webu.

Hacker uvádí, že nyní bude na prodej databáze obsahující data narození, čísla řidičských průkazů a čísla sociálního zabezpečení pro 30 milionů lidí. Prodejní cena tohoto registru, plného citlivých informací, je 6 BTC, což je dnes ekvivalent okolo 280 000 dolarů.

Zpěvák skupiny Rammstein v konfliktu s ruským muzeem kvůli neoprávněnému prodeji NFT

Marketa Tesarkova

Napsat komentář