Bitcoin včera zaznamenal milion aktivních adres

3 min read

16. srpna 2021, bylo za pouhých 24 hodin na bitcoinovém blockchainu zaznamenáno téměř jeden milion aktivních adres.

Téměř jeden milion aktivních adres za 24 hodin

Odhalila to analytická platforma Santiment, která poznamenává, že došlo k prudkému nárůstu aktivity, největší od 4. července. Špička nastala mezi 18:00 a 19:00 UTC, kdy se cena BTC pohybovala mezi 46 600 a 46 300 dolary a těsně před poklesem, kdy se za dvě hodiny snížila na 45 600 dolarů.

Bitcoin včera zaznamenal milion aktivních adres

Graf také ukazuje jakousi cykličnost v celkovém počtu aktivních adres na bitcoinovém blockchainu za 24 hodin.

Ve skutečnosti lze od 19. července rozlišovat čtyři cykly, které jsou si navzájem velmi podobné jak v počtu, tak v trvání, s vrcholy aktivity v prvních dnech týdne a výrazným poklesem během víkendů.

Zejména během posledního víkendu klesl počet aktivních adres za 24 hodin pod 650 000, což se nestalo od poloviny července, tj. Před posledním poklesem ceny bitcoinů pod 30 000 dolarů. Následující pondělí však nebylo překročeno 850 000 aktivních adres a včera byl překročen práh 950 000.

Aktivní adresy potvrzují dominanci institucí

Skutečnost, že během víkendů, kdy jsou drobní investoři aktivnější a institucionální investoři méně, počet aktivních adres pravidelně klesá, přičemž následující vrchol je v prvních dnech týdne, tj. když společnosti začínají pracovní týden, potvrzuje tento narativ.

Ve skutečnosti je nyní jasné, že zvýšená aktivita na trzích s kryptoměnami a zejména na bitcoinovém blockchainu, je dána spíše velkými institucionálními investory než desítkami milionů drobných drobných investorů.

Také již nějakou dobu průměrná hodnota jednotlivých transakcí na bitcoinovém blockchainu neustále překračuje 300 000 dolarů, což jasně odhaluje dominanci velryb. K tomuto číslu je však nutné dodat, že medián je mnohem nižší (méně než 800 USD) a že tento údaj nepočítá s transakcemi provedenými mimo řetězec, například pomocí Lightning Network.

Mediánová hodnota jednotlivých řetězových transakcí je navíc silně ovlivněna podstatnými pohyby kapitálu na burzách, které se často provádějí s minimálním počtem transakcí, ale se značnou velikostí.

“Bitcoin for Hotties”, Megan Thee Stallion vysvětluje Bitcoin

Roman

Napsat komentář