Floki Valhalla: Průvodce pro začátečníky

7 min read

Tento průvodce Floki Inu Valhalla pro začátečníky vám pomůže začít s hraním tahového NFT metaverza a zároveň pokryje základní herní mechanismy.

Pokud jste hledali titul s otevřeným světem, který využívá technologii blockchain, je pravděpodobné, že jste narazili na Valhalla, Web3 MMORPG týmu stojícího za tokenem Floki. Tato příručka pro začátečníky pokrývá vše, co musíte udělat, abyste se správně zapojili do Floki Inu Valhalla.

Co je Valhalla?

Průvodce pro začátečníky Floki Inu Valhalla

V případě, že nejste obeznámeni s obecnou myšlenkou tohoto blockchainového titulu, Valhalla je NFT metaverse pro třetí osobu zasazená do low-poly světa, který je poháněn tokenem FLOKI, relativně známým meme coinem. V současné době je ve verzi alfa a obsahuje tahové boje, které se odehrávají na šestiúhelníkových bojištích. I když bylo původně plánováno spuštění na mainnetu v roce 2023, zdá se, že tento plán byl zpožděn, takže je to skvělý čas, abyste si na hru a mechaniky zvykli, abyste měli náskok, jakmile dojde k oficiálnímu vydání. 

Floki Valhalla: Začínáme

Floki Valhalla: Průvodce pro začátečníky

Valhalla aktuálně běží na Optimism Goerli Testnet, takže abyste mohli začít, budete muset připojit kryptoměnovou peněženku. Vývojáři navrhují použít novou peněženku místo vaší hlavní.

Pokud s kryptoměnami začínáte a ještě jste si nevytvořili peněženku, nebojte se; vaším prvním krokem by tedy mělo být přidání oficiálního rozšíření prohlížeče MetaMask, což je samoobslužná peněženka, kterou lze použít k interakci s různými decentralizovanými aplikacemi na blockchainech, jako je Ethereum a v tomto případě Optimism. Po instalaci rozšíření jednoduše postupujte podle pokynů a nastavte svou první peněženku.

Když je vaše peněženka nyní nastavena, musíte přidat Goerli Testnet, což je síť, kterou vývojáři používají k testování svých projektů, v bezpečném prostředí, abyste zjistili a opravili kritické problémy před nasazením na mainnet. Po přidání sítě do peněženky byste nyní měli přidat několik tokenů testovací sítě, abyste mohli hrát alfa verzi. Tyto tokeny nemají žádnou skutečnou hodnotu a používají se především pro testovací účely. Vývojáři poukazují na tento faucet od Paradigm pro získání testovacích tokenů, který má několik požadavků, které musíte splnit, abyste jej mohli skutečně používat, musíte mít Twitter alespoň měsíc starý, s alespoň jedním tweetem a 50 sledujícími. Tato opatření jsou zavedena tak, aby zabránila jakémukoli bottingu, přičemž webová stránka tvrdí, že vyžaduje přístup k vašemu profilu pouze pro čtení. Ujistěte se, že jste zaškrtli políčko „Drip on other networks“, abyste se úspěšně připojili ke správné síti

Případně můžete stále používat Goerli PoW faucet, který vyžaduje pouze zadání adresy vaší peněženky. I když je v době psaní tohoto článku stále použitelný, jeho podpora bude ukončena v dubnu 2024.

Vyzbrojeni novou peněženkou a několika tokeny na Optimism Goerli Testnet jste nyní připraveni nahlédnout do vlajkové lodi ekosystému Floki.

Valhalla: Jak hrát

Floki Valhalla: Průvodce pro začátečníky

Na oficiálním webu hry jednoduše klikněte na tlačítko „Play Now“ umístěné na hlavní stránce v pravém horním rohu. Tím se dostanete na stránku, kde si můžete vybrat ze 2 různých herních režimů: Intro & Battle Arena a Open World.

Oba režimy jsou uzpůsobeny pro prohlížeče a před hraním vás požádají o připojení peněženky. Poprvé si budete muset vybrat první herní režim, který vás naučí o tahovém bojovém systému hry poté, co si vytvoříte vlastní postavu přizpůsobením svého vzhledu a příběhu na pozadí. Až s tím budete hotovi, můžete odemknout režim Open World.

V otevřeném světě budete moci sbírat různé zdroje, plnit úkoly, pouštět se do tahových bitev a lovit Very, což jsou stvoření, která se potulují po celém světě a která mohou být zajata, pokud je porazíte v tahové hře. boj. Při prozkoumávání se náhodně setkáváte s těmito stvořeními ve formě vyskakovacího okna, které vám řekne, že jeden byl spatřen, což vám dává možnost vybrat si, zda se ho chcete pokusit chytit nebo ne.

Tahová hra vám umožňuje vybrat si jednoho tvora, kterého byste chtěli použít v bitvě, než skutečně začne. V tomto případě to bude počáteční Vera, kterou jste si vybrali v tutoriálu. Můžete si také vybrat 3 různé schopnosti, které byste chtěli mít k dispozici, spolu s lektvary a amuletem, který potřebujete, pokud chcete zajmout Veru, i když neexistuje žádná záruka, že v tom budete úspěšní. V současné době se zdá, že existuje 7 různých druhů těchto tvorů a během hraní je můžete vylepšovat, abyste je posílili. 

Floki Valhalla: Průvodce pro začátečníky

Jakmile se připravíte na bitvu, zažijete v podstatě tradiční tahovou hru, budete se pohybovat po bojišti a strategicky využívat své schopnosti k poražení svého nepřítele, přičemž každá schopnost spotřebuje určité množství many. Po několika kolech se však bojiště začne zmenšovat, takže pohyb je omezenější, což může být výhoda nebo nevýhoda v závislosti na druhu tvora, kterého máte, a na stylu boje protivníka. Jakmile snížíte zdraví Very na dostatečně nízkou úroveň, můžete zkusit použít amulet, abyste zjistili, zda můžete Veru chytit.

Floki Valhalla: Průvodce pro začátečníky

Toto shrnuje základní hru, která je k dispozici v aktuálním stavu hry. Byl nabízet také režim PvP, ale byl dočasně odstraněn v posledním patchi v roce 2023, protože vývojáři připravují základy pro některé velké plány na tento rok.

Závěr

Celkově vzato, jakmile se vám podaří získat nějaké testovací tokeny, čeká vás slušný bezplatný strategický zážitek, který je průběžně vylepšován novými aktualizacemi. Pokud se během této fáze testovací sítě stanete jedním z nejlepších veřejných testerů, pravděpodobně získáte nějaké odměny při spuštění na mainnetu jako projev vděčnosti vývojářů za to, že jim pomáháte při vytváření zábavného Web3 titulu podobnému Pokémonovi. 

Co je FLOKI?

Marketa Tesarkova

Napsat komentář