Federální soud zamítl žádost Ripplu na přístup k obchodní historii zaměstnanců SEC

3 min read

Federální soud v New Yorku zamítl návrh společnosti Ripple Labs nařídit americké komisi pro cenné papíry (SEC), aby ukázala záznamy o krypto transakcích svých zaměstnanců ve snaze dokázat, že agentura nepovažovala XRP za cenný papír.

Další bod pro SEC, federální soud zamítl žádost společnosti Ripple Labs

Podle oficiálního přepisu Ripple podal žádost 27. srpna. Jejich důvod – pokud by se zjistilo, že zaměstnanci SEC obchodovali s XRP, minimálně by to odhalilo minulé nejasnosti SEC ohledně povahy XRP a dokázalo, že SEC dříve nepovažovala XRP za cenný papír.

Obžalovaní tvrdí, že individuální obchodní rozhodnutí minimálně odhalí nejasnosti ohledně stavu XRP a toho, zda SEC věřila, že XRP je cenný papír. Takové důkazy by pravděpodobně podkopaly všechna tvrzení SEC. Žalovaní tvrdí, že mají právo vědět, zda SEC povolila svým zaměstnancům prodávat, nakupovat a držet XRP „jako účastníkům trhu“ během příslušného období.

Soudkyně Sarah Netburnová ale s Ripplem nesouhlasí z několika důvodů.

Za prvé, potvrzuje relevanci argumentu SEC, že „proces rozhodování o předběžném schválení nezahrnuje žádné rozhodnutí etického poradce SEC, že obchod je v souladu se zákony o cenných papírech“, tj. Etický poradce SEC nenavrhl žádné ustanovení výslovně relevantní pro XRP , takže obchodní historie zaměstnanců SEC je pro daný případ irelevantní.

Dalším klíčovým argumentem pro zamítnutí byl v podstatě nedostatek právního odůvodnění ke schválení požadavků Ripplu. Federální pravidlo chrání práva zaměstnanců SEC na soukromí jako občanů USA.

Pokud jde o roční výpisy, které obžalovaní požadují, Kongres by pravděpodobně zakázal zveřejnění takových finančních informací díky federálním předpisům o ochraně osobních údajů, aby bylo zachováno soukromí vládních zaměstnanců.

Soud nakonec vysvětlil, že ve skutečnosti SEC neměla žádnou obchodní politiku týkající se digitálních aktiv během daného období, takže její zaměstnanci nejednali v rozporu s pravidly, i když obchodovali s kryptoměnami.

Je to druhé podobné vítězství pro SEC. Naplosledy SEC požádala o přístup k interní komunikaci Ripple přes Slack. Ripple tvrdil, že výroba takových dokumentů by byla dlouhá a nákladná procedura. To nebylo pro Soud dostačující, což nakonec rozhodlo ve prospěch SEC.

Roman

Napsat komentář