Soudkyně rozhodla ve prospěch SEC, Ripple musí dodat chybějící textovou komunikaci

3 min read

Soudkyně přiměla Ripple, aby Komisi pro cenné papíry (SEC) poskytl přístup k jednomu milionu chybějících zpráv z komunikační platformy Slack požadovaných žalobci.

Soudkyně rozhodla ve prospěch SEC ohledně chybějící komunikace na Slacku

Připomeňme si, že 9. srpna SEC předložila návrh nařídit společnosti Ripple Labs, aby předložila zprávy a tvrdila, že je to pro tento případ klíčové. Rovněž požádala, aby Ripple zpřístupnil všechny zprávy od svých 22 správců e -mailu. V důsledku toho soudkyně rozhodla v jejich prospěch navzdory opakovaným protestům Ripplu.

Obžalovaní tvrdí, že samotné náklady na dodržení nařízení budou společnost stát až 1 milion dolarů. Na to, předsedající soudkyně Sarah Netburnová odpověděla, že zprávy jsou pro tento případ zásadní.

Dále odpověděla, že důležitost zpráv pro tento případ daleko převažuje nad náklady, které bude jejich produkce společnost stát.

Případ SEC vs. Ripple

SEC 20. prosince podala žalobu na společnost Ripple Labs Inc. a na dva vrcholové manažery. Spoluzakladatel společnosti Christian Larsen a současný generální ředitel Bradley Garlinghouse údajně získali přes 1,3 miliardy dolarů nabídkou neregistrovaných cenných papírů ve formě digitálních aktiv investorům.

Kromě toho společnost údajně distribuovala miliardy XRP výměnou za bezhotovostní protiplnění. Larsen a Garlinghouse byli také obviněni z osobních neregistrovaných prodejů až 600 milionů dolarů XRP.

Jak se případ vyvíjel, obě strany utrpěly výhry a prohry. Nedávno SEC podala návrh na úplné zveřejnění komunikace. Když bylo povolení uděleno, dalo jim to zákonné právo podívat se na zprávy Slack od zaměstnanců Ripple. Při prezentaci však SEC tvrdila, že Ripple dodal komunikaci neúplnou. Po počátečním zamítnutí Ripple uvedl, že jde o chybu zpracování dat a proto chybí více než jeden milion zpráv.

SEC tvrdila, že odstranění příslušných informací bylo pokusem ochromit případ, protože ostatní obdržené zprávy naznačovaly, že zbývající budou velmi relevantní. Ve svém prohlášení SEC uvedla:

„Tyto zprávy zahrnují: diskuse o touze Ripplu vytvořit spekulativní obchodování s XRP, diskuse o účinku oznámení Ripplu na cenu XRP, vztah a důležitost prodeje XRP pro celkový byznys Ripplu a regulační stav XRP. “

Donald Trump: „Kryptoměny jsou katastrofa“

Roman

Napsat komentář