Alfa verze Farsite startuje v červnu

5 min read

V prosinci 2021 Farsite spustilo svou pre-alfa verzi , která hráčům, kteří vlastnili sektory (Sectors), umožnila začít vytvářet zdroje. Během následujících měsíců přidali let mezi systémy, přepravu nákladu, továrny, pokročilou produkci zdrojů, herní tržiště a konstrukci komponent! S několika dalšími funkcemi připravenými k uvedení do výroby se Farsite připravuje na oficiální spuštění alfa verze 21. června 2022.

Co planuje alfa verze Farsite?

Herní ekonomika může být jednoduchá nebo extrémně složitá. V případě Farsite je zřejmé, že tým plánuje smysluplnou komplexnost ve své vesmírné MMORPG. Už máme produkci surovin, rafinerie na vytváření sekundárních zdrojů, továrny na výrobu komponentů a brzy i prostředky, jak to všechno dát dohromady do lodí a modulů! To vše s přidáním omezeného úložiště a místních trhů poskytuje základ pro ekonomiku s mnoha specializovanými rolemi, které musí hráči plnit.

A i když ještě nemáme všechny ekonomické prvky, nadcházející spuštění alfa verze je pro Farsite obrovským milníkem, díky kterému se ekonomika řízená hráčem posune na jiný stupeň.

Příklad pokročilé výroby Farsite
pokročilá produkce zdrojů

Start Alpha je plánován na 21. června 2022. Hráči s plány, zdroji a továrnami mohou začít vyrábět lodě a moduly pro lodě. To by mělo zajistit tolik potřebnou poptávku po zdrojích. Zdroje, které je nutné dopravit do domovské stanice k prodeji. A přestože existuje pouze jeden trh, na stanici Homestead, budoucí plány zahrnují další, hráčem postavené stanice, z nichž každá má svůj vlastní místní trh, vytvářející síť obchodních cest a arbitrážních příležitostí pro cestující obchodníky.

Pro ty, kteří nevlastní sektor, přináší alfa možnost prozkoumat systémy a najít asteroidy a komety. Najděte tyto cenné zdroje, sklízejte, co můžete, a zabalte to do nákladního skladu, abyste je mohli prodat zpět na stanici. Utrácejte kredity za větší lodě, větší kapacitu nákladu nebo obranu.

Se spuštěním alfa verze přichází důležité inovace – cestovní poplatky FTL. Průjezd FTL branami již nebude zdarma. Aby piloti mohli projít, musí zaplatit poplatek v kreditech. Aby hráči pomohli procházet více hvězdnými systémy, bude hra obsahovat také plánovač tras FTL, který hráčům umožní předem nastavit kurz letu. Zajímavého posunu se dočkáme také s implementací cargo kapacity. Skladování již není neomezené, nutí hráče rozhodovat se o přepravě nákladu, zásobování zdrojů.

Vzhledem ke složitosti vesmírného světa tohoto druhu plánuje tým Farsite také představit tutoriály, známé jako Pilot’s Academy, které pomohou novým hráčům pochopit hru.

Farsite brány
jediný způsob, jak cestovat!

Toto spuštění bohužel neposkytuje možnosti bezplatného hraní. Aby hráči mohli hrát, musí vlastnit loď. Mezi budoucí funkce patří smlouvy (tahání, odměny), stanice vlastněné hráčem, nové systémy a planety, anomálie a správa systému ze strany hráčů! Oficiální dokumentace zahrnuje pronájmy továren, takže do seznamu se může dostat i pronájem lodí.

Co je Farsite?

Farsite je často přirovnávána k Eve Online,  je to vesmírná MMO blockchainová hra s komplexní virtuální ekonomikou. Hráči vlastní hvězdné lodě a sektory, budují zařízení pro sklizeň a zpracování zdrojů, vytvářejí součásti a dokonce i hvězdné lodě. Hráči vlastní a vyrábějí všechny předměty ve hře. Stavba předmětů vyžaduje plán, součásti základnu na planetě jsou kredity k platbě za služby. Vytvořte si základnu na planetě v honbě za vzácnými materiály, abyste mohli vyrobit mocné lodě a moduly, musíte obchodovat na otevřeném trhu a bojovat o kořist a čest, abyste mohli vládnout celému Constellation!

Produkty zdrojů se liší od planety k planetě a dokonce i mezi pozemky na stejné planetě. S lokalizovanými trhy se logistika stává důležitou. Hráči přebírají různé role jako součást galaktické komunity. Hráči by mohli být dopravci, kteří dokončují smlouvy o přesunu zboží mezi stanicemi. Mohou to být také těžaři, kteří shromažďují zdroje z asteroidů, nebo výrobce vytvářející součásti, modulů a hvězdné lodě. Vesmír Farsite nabízí prostor pro vládu nad hvězdami, stejně jako prostor pro žoldáky, piráty, politiky a samozřejmě obchodníky.

Farsite se může pochlubit zajímavou funkcí zvanou Credit-backed NFTs neboli cNFT. Každá loď a modul je cNFT. To znamená, že je podpořen určitým počtem herních kreditů. Hráči mohou kdykoli spálit cNFT, aby zničili NFT a získali kredity. Tato funkce zaručuje, že každý cNFT má vždy minimální hodnotu a poskytuje užitečnou mechaniku spalování přebytečných NFT.

Hra je v současné době ve fázi pre-alpha, přičemž spuštění alfa verze je naplánováno na konec června 2022. Pre-alpha je bez PvP, což hráčům umožňuje shromažďovat zdroje a budovat infrastrukturu dříve, než dojde ke konfliktu v galaxii.

Farsite banner

GoodDollar recenze – sbírejte každý den krypto zdarma

Roman

Napsat komentář