Čína zahájí experimenty s digitálními juany v dalších městech

2 min read

Viceguvernér čínské centrální banky Li Bo učinil prohlášení na fóru Boao, které se konalo v neděli a kterého se zúčastnili přední čínští a zahraniční zákonodárci, vedoucí pracovníci a akademičtí pracovníci. Řekl, že Čína zahájí experimenty s digitálními juany v dalších městech. Konkrétní harmonogram jeho oficiálního nasazení ještě nebyl zveřejněn.

1. čvrtletí 2021: růst Binance Smart Chain, PancakeSwap, NFT a DeFi

Experimenty s digitálními juany v dalších mětech

Podle Li Boa testování prokázalo, že emisní a distribuční mechanismus digitálního juanu (e-CNY) je vhodný pro stávající finanční systém a je schopen snížit dopad na bankovní sektor.

Bývalý guvernér centrální banky Zhou Xiaochuan řekl na fóru Boao, že e-CNY měl být původně vyvinut pro domácí retailové platby, místo přeshraničních plateb, které stále čelí mnoha komplikacím. Ekosystém e-CNY bude dále vylepšován, zejména jeho bezpečnost a spolehlivost. Bude rovněž vytvořen soubor právního a regulačního rámce.

Vývoj e-CNY bude směřovat k domácímu použití, zatímco budou spolupracovat se zahraničím při hledání řešení pro případné přeshraniční platby. Li dále uvedl, že globalizace juanu bude přirozeným procesem a Čína má zájem nenahrazovat americký dolar ani jiné měny.

E-CNY budou využívat čínští občané i zahraniční návštěvníci zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Napsat komentář