Nejprodávanější NFT ve světě umění, jaké tagy použít při prodeji, aby váš token byl ve vyhledávání vysoko

3 min read

Jaké jsou nejprodávanější NFT ve světě umění? Průzkum na tržišti SuperRare určil, které mají nejvyšší průměrnou prodejní cenu.

Nejprodávanější NFT ve světě umění, jaké tagy použít při prodeji, aby váš token byl ve vyhledávání vysoko
zdroj: artnome

Bylo zjištěno, že tag s nejvyšší průměrnou cenou je „sci-fi“, jejíž ceny NFT v průměru činily 7 394 USD. To je výrazně výce než u ostatních, přičemž tag s druhou nejvyšší cenou „2d“ stojí v průměru méně než 6 000 dolarů neboli téměř o 20% méně.

Na třetím místě byl „space“ s 5 730 USD a na čtvrtém místě „surreal“, těsně následovaný „render“. Dobře si vedly i „3d“, „rare“, „3dart“ a „nude“. Druhý z nich byl tag s nejvyšší hodnotou mezi těmi, kteří odkazovali na kanonické předměty výtvarného umění, s částkou 4 903 dolarů.

Kromě toho patří mezi top 50 několik tagů souvisejících s blockchainem a kryptoměnami, například „bitcoin“, „blockchain“, „ethereum“ a „eth“. Zpráva však zdůrazňuje, že ačkoli jsou NFT často založeny na ethereu, ty spojené s bitcoiny mají vyšší průměrnou cenu.

Pokud jde o nejčastější tagy, „3d“ je nahoře, používá se u 17% všech NFT na SuperRare, s „abstract“, „animation“, „gif“ a „surreal“ také v první pětce. „Surreal“ je jediný tag v top 5 z hlediska ceny a použití.

Jak vytvořit NFT a prodávat jej – Rarible návod

Nejprodávanější NFT ve světě umění

Souhrnně je možné říci, že futuristická, retro a sci-fi témata patří mezi nejvyhledávanější, a to natolik, že můžeme vnímat existenci jakési „technostalgie“ mezi sběrateli. Některé z nejpoužívanějších tagů jsou typické, ne-li nativní, pro krypto umění. Ve skutečnosti se zdá, že na trhu NFT doslova dominuje krypto umění, přičemž tradičnější umělecká díla jsou odsunuta na druhé místo.

Další zpráva, tentokrát od Messari, odhaluje, že Nifty Gateway je nyní přední platformou v objemu prodeje NFT.

Nejprodávanější NFT ve světě umění, jaké tagy použít při prodeji, aby váš token byl ve vyhledávání vysoko

Abychom byli spravedliví, nejpoužívanější platforma OpenSea byla z této analýzy vyloučena, protože je agregátorem a proto její objemy prodeje mohou zahrnovat i NFT z jiných platforem. Kromě toho se nevztahuje pouze na trh s uměním, ale na celý trh NFT.

Nifty Gateway je vlastněna kryptoburzou Gemini a v prvním čtvrtletí roku vydělala přes 200 milionů dolarů, ve srovnání s 61 miliony dolarů v Rarible a 43 miliony v SuperRare.

Hlavní projekty související s NFT vygenerovaly objem prodeje na sekundárním trhu přes 750 milionů USD, přičemž v čele je jednoznačně NBA Top Shots následovaný Punks a Sorare.

Roman

Napsat komentář