Nový stablecoin od Tetheru EURT je již k dispozici na Bitstamp

3 min read

Tether oznámil, že jeho eurem krytý stablecoin EURT bude k dispozici na burze Bitstamp.

Nový stablecoin od Tetheru EURT je již k dispozici na Bitstamp

Bitstamp je kryptoburza, která byla založena v roce 2011 jako evropská alternativa k tehdy dominantnímu Mt. Gox, který sídlil v Japonsku a obsluhoval zejména americký trh.

Sídlí v Lucemburku a působí ve Velké Británii a umožňuje obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami ve fiat měnách, jako jsou EUR, GBP a USD, nebo ve stablecoinech, jako jsou USDT, USDC a PAX. K nim se nyní připojí EURT, což umožní obchodování s kryptoměnami ve stabilním kurzu vázaném na hodnotu eura.

Podle údajů zveřejněných na oficiálních stránkách společnosti Tether bylo k dnešnímu dni vydáno pouze 40 milionů EURT tokenů, ve srovnání s 62 miliardami USDT tokenů, částečně proto, že se jedná o relativně mladý token.

Každý jednotlivý token EURt má a vždy bude mít víceméně hodnotu 1 EUR.

EURT nejen na Bitstamp

Nové páry EURT přidala kromě burzy Bitstamp i Bitfinex.

Konkrétně Bitstamp uvedl, že obchodní páry, které v současné době nabízejí, jsou EURT/USD a EURT/EUR a nabízejí 90% slevu na obchodní provize pro tyto páry do konce roku.

Hlavní produktový ředitel společnosti Bitstamp, Miha Vidmar, říká, že přístup k EURT ušetří uživatelům burzy čas a peníze, aniž by se snížila jejich kupní síla.

Doposud lidé, kteří chtěli vyměnit krypto za stablecoiny, to nemohli udělat v eurech, takže pokud by to byli evropští uživatelé, kteří chtěli například hotovost v eurech, museli stablecoiny prodat. Nyní mohou jednoduše vyměnit EURT za eura nebo přímo vybrat EURT.

Téměř všechny dosud vydané tokeny EURT byly vydány na blockchainu Ethereum, zatímco velmi malý počet byl vydán na Omni. Na Tronu ani na žádném jiném blockchainu zatím nebyly vydány žádné. Stojí za zmínku, že hlavní konkurent EURT, Stasis Euro (EURS), má stále nízké objemy obchodování, soustředěné hlavně na DEX 1inch, a částečně na Cryptology. Jinými slovy, doposud není široce používán na žádné velké centralizované burze.

Bitstamp, na druhé straně, patří mezi top 35 kryptoburz na světě podle objemu obchodování.

V zápětí oznámil podporu půjčovací protokol C.R.E.A.M Finance. Bude prvním protokolem Defi s podporou EURT.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Napsat komentář