Jak dvanáctiletý chlapec vydělal více než 160 000 dolarů v ETH na NFT za jeden den

3 min read

Zdá se, že existuje trh pro tweeny, kteří se chtějí dostat do kryptoměn: minulý týden prodal dvanáctiletý chlapec sérii originálních NFT za více než 160 000 dolarů.

Kolekcí NFT je Weird Whales a tím dítětem je Benyamin Ahmed. Žije na předměstí Londýna, Pinner.

Jak chlapec vydělal více než 160 000 dolarů na NFT

„Zajímal jsem se o sektor NFT, protože jsem si původně myslel, že je to super jako online flex,“ řekl Ahmed. Teprve později, poté, co si vytvořil „respekt“ k digitálnímu prvnímu uměleckému stylu populárních sbírek NFT, jako jsou CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club, se rozhodl kódovat vlastní sbírku.

Pro nezasvěcené: NFT je druh tokenu, který lze připojit k souborům na internetu a prodat jako doklad o vlastnictví. Jsou tu už léta, ale teprve za posledních šest měsíců dosáhli uznání; v březnu se prodej NFT od digitálního umělce Beepleho za 69 milionů dolarů dostal na titulní stránku Wall Street Journal.

Stejně jako u CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club, každý snímek Weird Whale přichází s řadou odlišných „zvláštností“, některé vzácnější a cennější než jiné. 1250. obrázek v kolekci, kterou RaritySniper.com řadí jako osmý nejvzácnější z celkem 3350 NFT Weird Whale NFT, se nedávno na sekundárním trhu prodal za přibližně 6 000 dolarů.

Jak dvanáctiletý chlapec vydělal více než 160 000 dolarů v ETH na NFT za jeden den

Ahmedův otec, Imran, pracuje jako webový vývojář pro London Stock Exchange Group; ve věku 5 nebo 6 let představil Benyaminovi a jeho bratrovi HTML a CSS. Nedávno si sourozenci zdokonalovali své dovednosti na online kódovací platformě s názvem Codewars.

Divné velryby začaly, když mu jeden z vývojářů za dalším aliterativním projektem NFT, Boring Bananas, poslal anotovaný skript Pythonu se šablonou pro vytváření vlastních odstupňovaných obrázků.

Jeho otec ho prováděl procesem zapojení jeho vlastních aktiv: „Řekl jsem mu:‚ Podívej, tady musíš nahradit názvy proměnných, takže tam, kde mají banány a pozadí a věci, je třeba je nahradit těmi svými . “

Díky chytrému propojení s týmem Boring Bananas se Weird Whales stal virálním a Ahmed vydělal 80 ETH asi za devět hodin. „Na OpenSea jsem také vydělal nějaké peníze z licenčních poplatků,“ dodal. „Kdykoli si někdo koupí velrybu, dostanu 2,5% z částky, za kterou se prodala.“

Je těžké si představit, že tradiční finanční systém – s jeho otravnými zárukami a zákony na ochranu spotřebitele – by umožnil 160 000 dolarů jednoduše spadnout do Ahmedova klína bez rodiče nebo zákonného zástupce.

Ahmed ale trvá na tom, že nemá zájem peníze v dohledné době utratit.

„[Budu] pravděpodobně jen HODLovat,“ řekl

Jak vytvořit NFT a prodávat jej – Rarible návod

Roman

Napsat komentář