Důvody, proč si obchodníci myslí, že cena Bitcoinu dosáhla dna na 29 500 dolarech

3 min read

Obchodníci zažívají obnovený pocit naděje poté, co se cena Bitcoinu (BTC) udržela nad úrovní 32 000 dolarů, ale trpělivě čekali na další potvrzení, zda může přijít obrácení trendu.

Co obchodníci očekávají dále od ceny Bitcoinu?

Futures CME zaznamenávají vzestupnou tendenci

Podle nedávné zprávy společnosti Delphi Digital byl 21. července pozorován agresivní obrat na CME futures, což je býčí znamení pro obchodníky s BTC, kteří získali „levné“ futures kontrakty. Výsledné contango je interpretováno jako býčí, protože cena futures je nad spotovou cenou aktiva.

Důvody, proč si obchodníci myslí, že cena Bitcoinu dosáhla dna na 29 500 dolarech

Jak je vidět na grafu výše, otevřený zájem v CME BTC futures se zdvojnásobil z 1,25 miliardy dolarů 19. července na 2,5 miliardy dolarů 20. července poté, co se instituce umístily longy po delší době, kdy shortovaly.

Bitcoinu zůstává v cestě několik úrovní odporu

Zotavení Bitcoinu nad 32 000 dolarů znovu vyvolalo býčí optimismus pro mnoho obchodníků, ale cesta vzhůru nebude v žádném případě procházkou v růžové zahradě kvůli několika zónám odporu. Podle pseudonymního krypto analytika Rekt Capital by mnoho z předchozích úrovní podpory mohlo brzy působit jako odpor.

„Celkově má ​​BTC před sebou mnoho potenciálně nových odporů. Červená linine, úroveň 32200 $, kterou minulý týden ztratil jako podporu. Modrá linie, 50týdenní exponenciální klouzavý průměr – EMA (33700 $) a černá, vyšší low 2021 (34800 $). Všechny staré podpory.“

Image

Příliv na burzy historicky roste blízko dna trhu

Další známka býčího vzestupu je nedávný nárůst přílivů na burzy jako možný signál, že jde o dno.

#bitcoin exchange inflows

Bližší pohled na graf ukazuje, že v minulosti existovaly tři případy, a to 1. srpna 2017, 30. listopadu 2018 a 12. března 2020, kdy přílivy na burzy vyvrcholily podobným způsobem, jaký byl viděn 16. července. Pokaždé trh dosáhl dna v krátkém časovém období po přílivu.

Pokud se trh odvíjí podobným způsobem jako historický vzorec, existuje velká pravděpodobnost, že nedávný pokles na 29 500 dolarů mohl být dnem.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Roman

Napsat komentář