Ethereum: poplatky za transakce jsou stále příliš vysoké

2 min read

Poplatky za transakce na blockchainu Ethereum se stále zdají být příliš vysoké, což stále omezuje používání ETH na nejbohatší uživatele.

„Poplatky na ethereu jsou šílené. Nyní vidíme prudké zvýšení poplatků, které činí ETH v podstatě nepoužitelným pro všechny kromě nejbohatších uživatelů “.

Transakce hlášené v tweetu Larka Davise jsou následující:

Velmi rychlé: 167,02 $ za 2 sekundy
Rychle: 73,50 $ za 1 minutu
Standard: 46,73 $ za 3 minuty
Pomalé: 21,36 $ za více než 10 minut

V dalším tweetu Lark nazývá Ethereum Londýnem nebo New Yorkem sektoru kryptoměn.

„Ethereum se stává krypto sektoru Londýnem nebo New Yorkem. Každý chce bydlet v centru města, ale jen málokdo si to může dovolit. Ti, kteří mohou, to dělají, ti, kteří nemohou reptají na vysoké ceny. Ale nemyslím si, že by někdo chtěl vidět ETH jako hřiště pouze pro bohaté “.

Přesto současný stav poplatku za průměrnou transakci ETH není tak znepokojivý, když ho porovnáme s vrcholy zaznamenanými v květnu 2021.

Hardfork London a dopad na poplatky za transakce

Minulý týden se uskutečnil hardfork Etherea London, přesně na bloku 12 965 000, vytěženého ve 12:33 UTC.

Aktualizace, která je důležitým krokem pro převod na Ethereum 2.0, které přechází z protokolu PoW do PoS, zahrnuje také změny aktuálního stavu poplatků.

V praxi by díky změnám v EIP-1559 mělo dojít k částečnému spálení poplatků, tj. ke každé transakci na aktuálním blockchainu Ethereum by mělo dojít ke spálení základního poplatku.

Navzdory diskriminaci mezi bohatými a chudými uživateli, pokud jde o používání ETH, je cena kryptoměny na úrovni, která přesahuje 3000 dolarů.

Začněte vydělávat peníze s Binance Savings

Napsat komentář