Venezuelské úřady ukončily dodávky energie těžařům Bitcoinu

3 min read

Regionální úřady v jednom z klíčových států v zemi, Carabobo, pozastavily dodávky energie všem registrovaným těžařům a účinně jejich ukončily provoz. Ačkoli pro toto opatření neexistovala žádná oficiální vysvětlení, někteří lidé obeznámeni s touto záležitosti uvádějí, že akce byla přijata kvůli obrovské spotřebě energie, kterou tyto operace v zóně mají.

Těžařům byla pozastavena činnost

Regionální úřady v Carabobu včera bez oficiálního vysvětlení pozastavily dodávku energie registrovaným těžařům v klíčovém průmyslovém venezuelském státě. Uživatelská základna těžby údajně spotřebovává příliš mnoho energie, což ohrožuje napájení a elektrickou síť pro ostatní předplatitele.

Podle místního deníku Criptonoticias, který byl údajně v kontaktu s lidmi postiženými těmito opatřeními, se národní mocenská korporace a venezuelský regulátor Sunacrip plánují setkat, aby vyhodnotili situaci a pokusili se najít řešení pro těžaře, kteří by mohli pokračovat v provozu.

Carabobo hostí důležitou část společností zabývajících se těžbou kryptoměn a Bitcoinu, které v zemi působí a toto opatření ovlivňuje udržitelnost těchto operací.

Těžba kryptoměn je ve Venezuele legální od doby, kdy Sunacrip schválil návrh zákona, který reguloval těžební aktivity v zemi. Všichni Venezuelané v oboru však musí získat licenci vydanou regulátorem. Těžaři musí také podle zákona podrobně popsat své činnosti a uchovávat o nich záznamy po dobu 10 let. Existuje však mnoho těžařů, kteří vládě nedůvěřují a rozhodli se těžit bez povolení.

Toto opatření by mohlo být signálem pro všechny těžaře, aby se zaregistrovali u národního regulátora a začali těžit legálním způsobem. Dalším potenciálním důvodem tohoto pozastavení je zvolení vládních stranických představitelů tento víkend.

Účastníci se rozhodli nevydávat kompromitující komentáře k tomuto opatření, dokud se tento týden nesetkají s úřady odpovědnými za přijetí těchto opatření.

Bitcoinový model S2F je chybný

Roman

Napsat komentář