Elon Musk, John McAfee a manipulace s BTC a DOGE: mohou tweety změnit hodnotu aktiva?

4 min read

Elon Musk byl označován nadšenci kryptoměn jako nejlepší věc, která se mohla stát, protože pumpoval mince z leva a prava o miliardy dolarů za sekundu, za tweet. Jeho dopad na trhy je obrovský, ale jelikož je sektor kryptoměn neregulovaný, může si dělat a říkat co chce, bez ohledu na to, jaký vliv má na investory.

„CEO Dogecoinu“, ale nakupuje Bitcoin. Není to jeho rozhodnutí, říká, že dává přednost DOGE, ale poté se rozhodne stejně přijímat pouze platby v BTC pro Teslu. Byl pozván do Saturday Night Live, „Dogefather“ pumpuje cenu Dogecoinu, ale nakonec ho nazývá něčím jako „mnoho povyku pro nic“ a přišel pokles.

Elon Musk je nyní schopen změnit kryptotrh pomocí několika tweetů. Stejně jako před několika dny, kdy Tesla prohlásila, že již nebude přijímat platby v BTC kvůli svému nebezpečnému dopadu na životní prostředí. Ještě den předtím se Musk své komunity zeptal, zda by Tesla měla také přijímat Dogecoin jako platební metodu. Obě měny jsou založeny na Proof of Work, tj. na těžbě, a znečišťují stejným způsobem, jen přijetí meme coinu je omezenější.

Kromě toho se Tesla skutečně bojí dopadu Bitcoinu na životní prostředí? Načasování se zdá přinejmenším podezřelé: když se rozhodli přijmout BTC, nevěděli, jak funguje těžba?

Samozřejmě byly a bylo by směšné říkat něco jiného, takže se spíše jedná o úmyslnou manipulaci trhu. Ten člověk strategicky dělá jen to, co potřebuje pro úspěch Tesly, ne Bitcoinu – proto je trh s kryptoměnami lepší bez Muska nebo jemu podobných.

Mimochodem, jak ve studii vysvětlila University of Cambridge, „spotřeba stále zapnutých, ale nečinných zařízení v domácnostech v USA spotřebovává o 60% více než celá bitcoinová síť“ a v tomto případě porovnáváme něco zcela zbytečného ​​a skutečný odpad, proti technologii, která by jinak nemohla fungovat.

Ať už Bitcoin znečišťuje málo nebo hodně, dalo by se o tom diskutovat, je jisté, že se Musk baví tím, že dokazuje schopnost změnit cenu různých kryptoměn, a to je nepřijatelné .

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Elon Musk, John McAfee a svoboda

V tradičním světě by to bylo trestné. Navíc, když mluvíme o regulaci krypto světa, vždy myslíme na KYC platforem, na to, abychom zajistili, že každý cent bude kontrolován, deklarován, zdaněn, ale to je docela směšné, když si myslíme, že Elon Musk, který svévolně způsobuje růst nebo pokles trhu, jak se mu líbí, i když investoři ztratí miliony dolarů, není nijak kontrolován.

Mimochodem, jak nám připomněla manželka Johna McAfeeho, její manžel byl sedm měsíců ve vězení za manipulaci s trhem ve svůj prospěch.

„Někteří lidé mohou pomocí svého podnikání manipulovat s cenou mincí, jako je Doge, Bitcoin a další, ve velkém měřítku bez trestu. John byl obžalován strávil posledních 7 měsíců ve Španělském vězení za podobné činnosti.“

V každém případě jde o rozporuplné chování, které ničí odvětví, které se zrodilo k prosazování svobody a možná v utopickém smyslu dosažení konceptu „svobody peněz“. A místo toho…jsou tu tací jako Elon Musk.

Napsat komentář