NFT Emily Ratajkowski v aukci u Christie’s, modelka očekává, že Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů

3 min read

Jak by mnozí souhlasili, Nezaměnitelný Token (NFT) představuje novou dimenzi ve schopnosti technologie blockchain a kryptoměn. Do prosazování toho, aby se NFT dostaly do mainstreamu se zapojila americká modelka, Emily Ratajkowski a prodávala NFT sebe sama v populární britské aukční síni Christie’s.

Kus NFT je fotografie Emily a je přezdíván „Buying Myself Back: Model for Redistribution“. Zobrazuje příběh o tom, jak v roce 2014 modelka odkoupila část své fotografie od Richarda Prince, umělce, který předtím zvětšil dřívější obrázek modelu v plavkách. Za focení jí bylo vyplaceno pouhých 150 dolarů.

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

How many layers of copyright infringement are in Emily Ratajkowski's new  NFT? - The Verge

Zvětšený kus, který Prince dal do prodeje, měl cenu 90 000 dolarů, ale později jej Emily odkoupila za 81 000 dolarů. Fotografie NFT modelu do aukce představuje její postavení před původním obrázkem v jejím newyorském bytě a byl bez počáteční ceny. Emily věří, že prodej jí dá větší kontrolu nad jejím obrazem.

„Díla nejmenovaných múz se prodávají za miliony dolarů a budují kariéru tradičně mužských umělců, zatímco subjekty těchto děl nedostávají nic,“ napsala na Instagramu. „NFT mají potenciál umožnit ženám neustálou kontrolu nad jejich obrazy a schopnost získat oprávněnou kompenzaci za jejich použití a distribuci.“

Vzhledem k předchozím prodejům NFT na Christie’s, včetně Beeple’s Everydays: The First 5,000 Days, se platby za dražená díla obvykle provádějí v digitálních měnách, jako je Ethereum (ETH). Kus od Emily však bude prodáván v amerických dolarech podle zprávy New York Times s odvoláním na mluvčí Christie.

Kus NFT byl vyražen a přidán do blockchainu Ethereum pomocí tržiště OpenSea NFT. Za pouhých šest minut intenzivního dražení v aukční síni Christie’s, tajemný kupec v New Yorku porazil online zájemce z Francie a Monaka. Zaplatil 140 000 dolarů.

Kromě NFT se Emily Ratajkowski zapojila do BTC trendu s laserovým zrakem

Zdá se, že Emily je fanoušek digitálních měn obecně a ne jen zapletená do svého nově objevené lásky k sektoru NFT. Připojila se ke kampani #LaserEyes Meme na Twitteru, do které se může zapojit každý, kdo věří že se Bitcoin letos dostane na cenovou úroveň 100 000 USD a více.

Image
zdroj: Twitter

Emily Ratajkowski ukázala svůj obrázek s laserovým zrakem, když oznamovala svou aukci NFT, což je gesto, které ukazuje, že je býčí ohledně kryptoměn obecně. Kampaň #LaserEyes Meme získala masivní podporu na platformě sociálních Twitter, kde se zejména v únoru stala trendem. Mezi hlavní uživatele platformy, kteří se do kampaně zapojili, patří Jack Dorsey, generální ředitel společnosti Twitter, Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, Elon Musk, generální ředitel automobilky Tesla a SpaceX a další.

Primární kryproměna, jak se zdá, ochladla, ale mnoho z těch, co se zapojili do kampaně je stále optimistických ohledně BTC.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář