Elon Musk: kryptoměny jsou budoucnost

3 min read

Kryptoměny jsou budoucnost, ale je třeba investovat opatrně: slova, která pronesl Elon Musk.

To řekl generální ředitel společnosti Tesla před několika měsíci pto TMZ a včera se rozhodl znovu sdílet své krátké prohlášení na Twitteru:

„Kryptoměna je slibná, ale investujte opatrně!“

Kryptoměny jsou budoucnost

Ve dvouminutovém videu je Elon Musk natočen na ulici při podepisování autogramů a odpovídání na otázky.

První otázka zní, zda je Dogecoin kryptoměnou světa. Na tuto otázku Elon Musk ve skutečnosti reaguje trochu vyhýbavě a říká, že „to bude záviset na lidech…bude na lidech to rozhodnout. Problém však je, že Dogecoin na rozdíl od Bitcoinu nemá omezenou nabídku.“

V tomto okamžiku posouvá Elon Musk diskusi o obecnější aspekt:

„Existuje velká šance, že kryptoměna je budoucí měnou Země. Otázkou je, která z nich to bude, možná jich bude více. V tomto okamžiku by ale měly být považovány za spekulativní aktiva.“

Jak vytvořit NFT na EOS

Elon Musk: dejte si pozor na rizika kryptoměn

Když už mluvíme o Dogecoinu, generální ředitel společnosti Tesla dodává:

„Dogecoin byl vytvořen jako vtip, v podstatě pro zábavu. Existuje argument, že osud miluje ironii a tak se ta nejzábavnější věc stává tou nej ironičtější. Mince vytvořená jako vtip se může stát skutečnou mincí. “

Na otázku, zda se Dogecoin dostane až na měsíc (to the moon), odpoví Musk pouze úsměvem. Před uzavřením videa je ale jeho poslední věta radou:

„Nepodstupujte příliš mnoho rizik s kryptoměnami.“

Proč ale včera Elon Musk tweetoval video z doby před několika měsíci? Pravděpodobně proto, že očekávání jeho vystoupení v Saturday Night Live 8. května je obrovské. V záhadném tweetu oznamujícím jeho účast v pořadu (stejně jako další záhadné tweety, které v poslední době zveřejnil) se Elon Musk označil za Dogefathera.

Ve dnech, které předcházely této akci, Dogecoin zažívá vertikální vzestup a cena dosahuje téměř 70 centů. Pravděpodobně, protože se Dogecoin zrodil jako vtip a nyní je kořistí spekulací, chtěl Elon Musk varovat své followery. Část popularity DOGE je ostatně způsobena Muskovými tweety. Je nevyhnutelné, že generální ředitel společnosti Tesla nyní nese velkou odpovědnost za výlety na sever, které Dogecoin zažívá.

Každý, kdo je obeznámen se sektorem kryptoměn, ví, že po rychlých vzestupech mohou často následovat stejně rychlé pády. Jinými slovy, nelze vyloučit, že ti, kdo očekávali, že Elon Musk řekne něco o Dogecoinu v pořadu Saturday Night Live, budou zklamáni, což by mohlo vést k poklesu hodnoty DOGE.

Napsat komentář