Bitcoin Cash projde hard forkem 15. května

2 min read

Cena Bitcoin Cash (BCH) vzrostla za posledních 7 dní o více než 50% a možná jedním z důvodů je blížící se hard fork, který se uskuteční 15. května.

Bitcoin Cash projde hard forkem 15. května
zdroj: tradingview

To také posílilo tržní kapitalizaci BCH, která se dostala na více než 26 miliard a poslala minci zpět do top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Co přinese hard fork BCH

Hard fork, který se uskuteční ke čtvrtým narozeninám kryptoměny, bude mimo jiné zahrnovat odstranění omezení řetězce u nepotvrzených transakcí, aby bylo možné přenášet více mikrotransakcí, aniž byste museli čekat na potvrzení celého bloku.

Aktuální limit je 50 transakcí, přičemž každý blok na blockchainu Bitcoin Cash se těží každých 10 minut.

NFT na Bitcoin Cash

Další funkcí, která bude implementována s tímto hard forkem, je zavedení „OP_RETURNs“ pro zahrnutí různých dat nebo souborů do transakce. První aplikací, která přijde na mysl, je tedy schopnost vytvářet NFT, což není nic jiného než obrazové soubory zahrnuté v transakci.

Ve skutečnosti na blockchainu Bitcoin Cash již existuje možnost levně vytvářet a prodávat nezaměnitelné tokeny díky tokenům SLP, což je zkratka pro Simple Ledger Protocol.

Jak vytvořit NFT na EOS

Cena Bitcoin Cash

Podle webu Long Forecast, který se jeví jako skutečný podporovatel BCH a proto je velmi vzestupný, je jeho předpověď ceny BCH do ledna příštího roku 4376 dolarů. Před dvěma dnz byla tato předpověď méně pozitivní a ve skutečnosti byla o 2 000 dolarů nižší. Včerejší nový vrchol evidentně zvedly laťku.

Méně optimistický je naopak web Digital Coin Price, který předpokládá, že BCH zakončí rok s hodnotou těsně nad 2 000 USD.

Vše vypadá pro Bitcoin Cash velmi pozitivně a ve skutečnosti i slavný magazín CNN věnoval včera kryptoměně optimistický článek.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář