Dogecoin, další cíl na Redditu

3 min read

Přestože dočasná omezení týkající se obchodování na Robinhood stále platí, dalším cílem pumpy by mohl být Dogecoin (DOGE).

Všechno to začalo v komunitě na Redditu, WallStreetBets, která má nyní více než 8 milionů členů, s akciemi GameStop (GME) kótovanými v indexu Nasdaq. Při pohledu na cenový graf GME je okamžitě zřejmé, že pumpa se zastavilo někdy ve čtvrtek 28. ledna.

Do 21. ledna byla cena vždy pod 50 USD, ale od 22. ledna začala růst, se skutečným výbuchem od 26. do 28. ledna, kdy náhle vyskočila z 80 USD na téměř 500 USD. Od rána ve čtvrtek 28. se růst zastavil, cena klesla na 126 USD a poté opět vzrostla na 350 USD. Následujícího dne klesl zpět na téměř 250 USD a včera opět klesl pod 200 USD.

To byl také den, kdy RobinHood oznámil omezení kvůli nadměrné volatilitě. Tato omezení jsou stále platná a zahrnují také kryptoměny. Mezitím se pozornost spekulantů přesunula na další aktiva, jako je XRP, jejichž pokus o pumpu, rovněž pocházející z WallStreetBets, selhal. (Cena se namísto avizovaného 1 dolaru dostala „pouze“ k 0,8 dolaru)

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Dogecoin: další cíl komunity na Redditu?

Další pokus se zdá být pumpa na Dogecoinu, ale existují určité pochybnosti. Ačkoli je zájem komunity WSB o DOGE evidentní, neexistuje žádný spolehlivý důkaz, že stejná komunita organizuje pumpu na tuto kryptoměnu.

Před několika dny se však zdálo, že byli nějakým způsobem zapojeni do předchozí pumpy, která za pouhých 24 hodin vynesla cenu DOGE ze 7,7 tisícin dolaru na více než 70 tisícin, takže i když se to nemusí zdát, mohli by s tím mít něco společného.

Tentokrát za iniciativou nového pokusu o pumpu, který je naplánován na čtvrtek 4. února, jsou někteří uživatelé komunity r/dogecoin, která nyní přesáhla 750 000 členů.

Předchozí pumpa DOGE 27. a 28. ledna mohla být omezena omezeními RobinHood. Existují však přinejmenším tři důvody k pochybnostem, že 4. února skutečně bude nová cenová pumpa Dogecoinů.

  • Za tímto pokusem nemusí být obrovská komunita WallStreetBets, ale pouze menší komunita subredditu r/dogecoin.
  • Omezení týkající se RobinHood jsou stále platná.
  • Poslední podobný pokus s XRP prakticky selhal.
Roman

Napsat komentář