Prudký růst stříbra, WallStreetBets: „to nejsme my“

3 min read

Cena stříbra zaznamenala skutečnou pumpu, ale tentokrát v tom WallStreetBets nejedou.

Drahý kov byl protagonistou další pumpy, která vyvrcholila 10% nárůstem s cenou na 30 USD, což byla hodnota, která nebyla vidět po dobu 8 let. Všechny oči se zaměřily na skupinu WallStreetBets, stejnou, která způsobila krátkou pumpu GameStop a dalších akcií společností, jako jsou AMC, American Airlines a BlackBerry.

Uspořádali také velmi úspěšnou pumpu na Dogecoiny, zatímco pokus dostat cenu XRP na $ 1 selhal. Po včerejším téměř dosažení téměř 80 centů se kryptoměna společnosti Ripple opět propadla na 37 centů.

Přesunuli svou pozornost na stříbro?

Jak vytvořit NFT na EOS

Prudký nárůst stříbra, ale bez WallStreetBets

Hashtag #silversqueeze, který se stal virálním na Twitteru, naznačoval, že za prudkým nárůstem stříbra, je komunita amatérských obchodníků, kteří pokořili hedgeové fondy. Ale zjevně tomu tak není. Jak vysvětluje oficiální profil na Twitteru:

„Viděli jsme hodně komentářů o stříbře, ale podle našich čísel byla dnes jen 3% zmínek tickerů na wallstreetbets o $ SLV. Někdo je zaměňuje za nás.“

Přesto někdo vsadil na nárůst ceny stříbra, aby vyvinul tlak na velké banky s otevřenými medvědími pozicemi, počínaje Citadelou. Volatilita ceny stříbra byla mnohem omezenější než volatilita Gamestop, která po pumpě na Robinhood klesá. Z vrcholů přes 483 USD má nyní GameStop hodnotu 225 USD, což je včera jen 31% ztráta.

To, co se děje na finančních trzích, však získává pozornost institucí.

SEC uvedla, že situaci sleduje. CFTC také hodnotí, co se děje, alespoň tak hlásí Fox Business. Úřadující předseda Rostin Behnam ve svém prohlášení uvedl:

„CFTC pečlivě sleduje nedávnou aktivitu na trzích se stříbrem. Komise komunikuje s ostatními regulačními orgány, burzami a zúčastněnými stranami s cílem řešit veškerá potenciální ohrožení integrity trhů s deriváty stříbra a je ostražitá při průzkumu těchto trhů ohledně podvodů a manipulace. “

V tuto chvíli je jediným zásahem blokované obchodování na Robinhood s GameStop a volatilnějšími akciemi.

Roman

Napsat komentář