SEC obvinila tři osoby z ICO podvodu, kterému dělal promotéra Steven Seagal

3 min read

Americká SEC obvinila tři jednotlivce z podvodu s nabídkou mincí, kde jejich společnost Bitcoiin2Gen zcizila retailovým investorům více než 11 milionů dolarů. ICO, které se konalo v roce 2018, zahrnovalo herce Stevena Seagala jako promotéra nově vytvořeného tokenu.

ICO podvod s více než 11 miliony USD ztrát

Komise pro cenné papíry (SEC) šla po třech jednotlivcích, kteří podvedli stovky drobných investorů. Americká federální agentura tvrdila, že Kristijan Krstic, zakladatel Start Options a Bitcoiin2Gen, John DeMarr, hlavní propagátor těchto společností v USA, a Robin Enos dokázali oklamat mnoho investorů o více než 11 milionů dolarů.

Od prosince 2017 do května 2018 spustili dvě organizované podvodné a neregistrované nabídky cenných papírů k digitálním aktivům.

Obvinění uvádějí, že jednotlivci prohlásili, že jejich digitální burza byla největší z hlediska objemu eura a likvidity. Také „byla nezávislými sdělovacími prostředky pravidelně hodnocena jako nejlepší a nejbezpečnější bitcoinová burza“.

Všichni tři potvrdili svým obětem, že investované prostředky pomohou vyvinout „těžitelnou“ minci obchodovatelnou na proprietární platformě pro obchodování s digitálními aktivy v dubnu 2018.

„Chování uváděné v této žalobě bylo pokusem o lákání zájemců o technologii digitálních aktiv a obžalovaní měli nést odpovědnost,“ uvedla šéfka kybernetické jednotky SEC Enforcement Division Kristina Littman. „Ve skutečnosti víme, že to byly podvodné podniky, jejichž cílem bylo jednoduše zneužít finanční prostředky od investorů.“

SEC uvádí, že Krstic a Demarr porušili ustanovení o boji proti podvodům a registraci federálních zákonů o cenných papírech. Zároveň jejich partner Enos je obviněn z napomáhání porušování předpisů proti podvodům. Žaloba usiluje o navrácení prostčedků plus úroky, pokuty a soudní výlohy.

Bitcoin Equalizer a Bitcoin Supersplit: dva nové krypto podvody

Herec Steven Seagal obviněn SEC

Během reklamy na Bitcoiin2Gen se vůdcům projektu podařilo zapojit herce Stevena Seagala. V roce 2018 působil jako propagátor digitální mince B2G pomocí svých veřejných účtů na sociálních médiích. V té době Seagal vyzýval své fanoušky, aby tuto příležitost „nezmeškali“. Během počátečních fází ICO podvodná značka dokonce zveřejnila tiskovou zprávu s názvem „Zen Master Steven Seagal se stal vyslancem značky Bitcoin2Gen.“

Seagalovi bylo za propagaci projektu slíbeno 250 000 USD v hotovosti a 750 000 USD v nativní kryptoměně ICO po dokončení prodeje.

Následně SEC obvinila herce, že nezveřejnil tyto platby. O dva roky později Seagal souhlasil s vrácením 157 000 USD, pokutou 157 000 USD a nezveřejněnou částkou úroků. Herec také souhlasil, že nebude propagovat žádné cenné papíry po dobu tří let.

Roman

Napsat komentář