Na burzy bylo převedeno dalších téměř 2 miliardy dolarů ve stablecoinech, co to znamená?

3 min read

Celková nabídka stablecoinů na burzách dosáhla ATH téměř 20 miliard dolarů. Co to podle generálního ředitele CryptoQuant znamená?

Stablecoiny zůstávají nejobchodovanějšími aktivy na krypto trhu. Čerstvá data analytické firmy CryptoQuant ukazují, že další tyto tokeny v hodnotě téměř 2 miliardy dolarů byly nedávno přesunuty na burzy. Podle Ki Young Ju, generálního ředitele CryptoQuant, jsou tyto obrovské vklady ve skutečnosti býčím znamením.

Ju poznamenal, že většina platforem pro obchodování s kryptoměnami obvykle doplňuje zásoby, aby uživatelé mohli nakupovat různé coiny, protože obchodníci dávají přednost nákupu těchto aktiv pomocí stablecoinů než fiat měn. Dodal, že burzy někdy drží velké rezervy stablecoinů, aby mohly zpracovávat žádosti uživatelů o výběr během vysoké volatility na trhu.

Lidé převádějí peníze fiat na kryptoměny

Bez ohledu na to, jaký by mohl být důvod rostoucího přílivu, Ju věří, že vysoká poptávka po stablecoinech a jejich přesun na burzy je v dlouhodobém horizontu býčí, protože „fiat se převádí na kryptoměny“.

Na burzy bylo převedeno téměř 2 miliardy dolarů ve stablecoinech, co to pro nás znamená?
zdroj: Twitter

Názor Jua na rostoucí využívání stablecoinů pro nákupy kryptoměn koreluje s tím, co se děje v mnoha zemích po celém světě, protože poptávka po fiat tam klesá.

Například lidé žijící v zemích s nestabilními ekonomikami, jako je Argentina, Brazílie a Nigérie, se stále častěji rozhodují nechat své úspory v stablecoinech krytých silnější měnou, jako je americký dolar, aby se chránili před bezprostředně hrozící finanční krizí.

Celkem je nyní na burzách téměř 20 miliard dolarů ve stablecoinech

Po přidání 1,7 miliardy USD ke stávajícímu objemu stablecoinů na burzách dosáhl celkový objem napříč globálními platformami pro obchodování s kryptoměnami nového historického maxima (ATH) 19,23 miliardy dolarů.

Příliv stablecoinů se od začátku roku zvýšil o více než 500%. Masivní meziroční nárůst je zřejmě důsledkem rostoucího zájmu o kryptoměny v poslední době.

USDT a USDC v první desítce největších mincí

Data mezitím ukazují, že dva největší stablecoiny – Tether (USDT) a USD Coin (USDC) – jsou v první desítce žebříčku největších kryptoměn na světě podle tržní kapitalizace.

Zatímco USDT, která má tržní kapitalizaci 65 miliard dolarů, je na pátém místě, USDC je na osmé pozici s tržní kapitalizací 27 miliard USD.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Roman

Napsat komentář