Díky NFT jsou ceny transakcí na Ethereu na 14týdenním maximu

3 min read

Nezaměnitelné tokeny zaznamenaly tento měsíc oživení a výsledek není pro uživatele Etherea vůbec dobrý, protože poplatky za transakce opět raketově rostou. Dosáhly nejvyšší úrovně za 3 měsíce. Podle Bitinfocharts se průměrný transakční poplatek včera zvýšil na 27,23 USD, což je nárůst o 240% od začátku srpna.

Naposledy byly transakce tak drahé 19. května, kdy se průměrné ceny vyšplhaly na 60 dolarů, předtím bylo zaznamenáno ATH na 70 dolarech 12. května.

Poplatky za transakce na Ethereu rostou

Tyto ceny jsou průměrné, takže operace, jako je výměna tokenů nebo inteligentní smlouvy, budou pravděpodobně dražší. Podle Etherscan může výměna tokenů na Uniswap v současné době stát až 30 dolarů.

Cryptofees oznámila, že síť Ethereum včera vygenerovala neuvěřitelných 32,7 milionu dolarů na poplatcích. To je o 98% více než Bitcoin.

Rekordní měsíc prodeje NFT

Nezaměnitené tokeny jsou příčinou prudkého nárůstu poplatků. Podle serveru Nonfungible bude srpen nejlepším měsícem, prodej za posledních 30 dní dosáhl výše 900 milionů dolarů.

NFT tržiště OpenSea je v současné době největším žroutem poplatků, přičemž za posledních 24 hodin byly vygenerovány síťové poplatky kolem 5,7 milionu dolarů. To představuje téměř 21% celkových poplatků na Ethereu za poslední den. Podle společnosti Etherscan je na vině také Axie Infinity, která za posledních 24 hodin vygenerovala 933 tis. dolarů.

I investoři NFT začali zpomalovat s ohledem na vysoké transakční poplatky.

„Ano, téměř všechny trhy NFT. Dnes už nekupuji žádné další NFT, pokud nemají hodnotu > 1ETH, protože nestojí za to utratit poplatek 200 dolarů za něco levnějšího.“

Podle Cryptoslam, Axie Infinity a CryptoPunks dominovaly prodejům NFT za posledních 30 dní a vygenerovaly 850 milionů a 500 milionůdolarů. Art Blocks jsou třetím nejoblíbenějším s tržbami 438 milionů za poslední měsíc.

DeFi: rekordní úrovně na Ethereu a Binance Chain

Roman

Napsat komentář