Coinbase požádala FinCEN o pozastavení regulace

3 min read

Známá kryptoburza Coinbase zaslala agentuře FinCEN dopis s žádostí o dočasné pozastavení procesu regulace trhu. Pramení to z inaugurace nové Bidenovy administrativy.

Dne 14. ledna 2021 agentura znovu otevřela možnost předkládat komentáře týkající se různých hypotéz ohledně regulace kryptoměn, ale o několik dní později nastoupila nová administrativa a prezident Biden nařídil různým agenturám dočasně pozastavit všechna rozhodnutí.

Mezitím byla Janet Yellen jmenována novou ministryní financí a před Kongresem veřejně potvrdila, že konkrétní nová nařízení budou podrobena důkladnému a důkladnému přezkumu. Období pro připomínky proto zůstává otevřené a podle Coinbase by to mohlo vést ke zmatku, protože nová nařízení jsou zmrazena.

V tomto ohledu burza požaduje, aby agentura FinCEN formálně uzavřela toto období pro otevřené připomínky a v zájmu jasnosti stáhla navrhovaná nová nařízení.

Bitcoin a zabezpečení dat na blockchainu

Důvody požadavku společnosti Coinbase na FinCEN

To by efektivně pozastavilo proces, což by FinCENu dalo příležitost zahájit řádnou kontrolu nové regulace kryptoměn. Jinými slovy, koncept by mohl být dokonce přepsán, a to natolik, že samotná Coinbase nabízí spolupráci přímo s FinCEN na této nové hypotéze. Nabízí například pomoc při koordinaci schůzek s FinCEN. Pokud se však agentura přes pokyny vlády rozhodne k tomu proces nezastavit, vyžaduje veřejné a formální prohlášení odůvodňující toto rozhodnutí.

Cílem společnosti Coinbase je jistě snažit se co nejvíce vyhnout příliš přísným předpisům, ale také postavit USA do co nejlepší možné pozice, aby se pokusily tyto nové technologie využít, aby je nevyužily jiné země lépe. V tomto ohledu skutečně existují zjevné obavy, takže postoj Coinbase je zcela pochopitelný. I proto, že je pro regulační orgány tak obtížné se pohybovat na tak nezmapovaném území, že riziko rychlých rozhodnutí je docela reálné.

Roman

Napsat komentář