Ruská centrální banka začne testovat převod digitálního rublu na cizí měnu

2 min read

V rámci druhé etapy testování nové podoby národní měny regulátor přidá možnost otevírat nerezidentním klientům účty pro používání digitálního rublu.

Ruská centrální banka začne testovat převod digitálního rublu na jinou měnu

Ruská banka začne testovat převod digitálního rublu na cizí měnu v roce 2022. Uvádí to návrh hlavních cílů digitalizace finančního trhu na období 2022-2024, který zveřejnil regulátor. Podle dokumentu bude v příštím roce spuštěna první etapa testování digitálního rublu, v rámci které dojde k propojení úvěrových organizací a C2C operací (Consumer to Consumer).

V rámci druhé etapy testování bude federální ministerstvo financí napojeno na platformu digitálního rublu, bude implementována podpora smart kontraktů, integrováni finanční zprostředkovatelé, infrastruktura (burzy, brokeři, tržiště, pojišťovny) a offline režim. Bude testována schopnost převádět digitální rubl na cizí měny a zavedení peněženek pro nerezidentní klienty.

V listopadu vyšlo najevo, že centrální banka plánuje účtovat poplatky za operace s digitálním rublem. Podle Kirilla Pronina, ředitele oddělení finančních technologií Ruské banky, budou provize za transakce s digitálním rublem nižší než provize za bankovní převody v bankách a ne vyšší než v systému rychlých plateb.

Vysoká inflace – není kam se schovat

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář