Cena Bitcoinu klesá ke 35 000 dolarům a býci váhají s nákupem dipu

4 min read

Býci váhají s nákupem během aktuálního poklesu Bitcoinu ke 35 tisícům dolarům, ale on-chain data ukazují, že dlouhodobí držitelé nadále akumulují.

18. června Bitcoin i tradiční trhy čelily dalšímu dni poklesů díky zprávám od Federálních rezerv Spojených států o možnosti zvýšení úrokových sazeb dříve, než se očekávalo, což vedlo k prudkému nárůstu ceny amerického dolaru na úkor rizikových aktiv.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Býci váhají

Fed si nezaslouží veškerou vinu, protože obavy z dalšího poklesu BTC se vytvářejí už týdny, přičemž velká část diskuse se zaměřuje na blížící se kříž smrti a co to znamená pro budoucnost Bitcoinu.

Konkrétně se kříž smrti vytvoří, když se klouzavý průměr rychlejšího období (obvykle 50denní jednoduchý klouzavý průměr) dostane pod klouzavý průměr delšího období (obvykle 200denní).

Jinými slovy, kříž smrti má negativní sentiment, což znamená, že se očekává pokles ceny. Ve skutečnosti mají velcí institucionální investoři tendenci nekupovat na klesajícím trhu, dokud nebude potvrzeno dno. Z tohoto důvodu nákup vysychá a investoři, kteří drží pozice, spěchají s prodejem, což zhoršuje pokles.

Cena Bitcoinu klesá k 35 000 dolarům a býci váhají s nákupem dipu
zdroj: Twitter

Včerejší prodej stáhl cenu Bitcoinu pod rozhodující podporu ve výši 36 000 dolarů, což vedlo obchodníky k předpovědi 32 500 jako další zastávka, než BTC znovu prozkoumají low na 30 000 dolarech.

Cena Bitcoinu klesá ke 35 000 dolarům a býci váhají s nákupem dipu
zdroj: tradingview

Tyto technické faktory v kombinaci s negativními titulky ve zprávách, jako jsou čínské úřady odstavující těžaře kryptoměn nebo poslední „pull rug“ v protokolu Iron Finance, kterým utrpěl miliardářský investor Mark Cuban, vyvolávají obchodníci obavy ze současného poklesu ceny Bitcoinu.

Cena Bitcoinu klesá ke 35 000 dolarům a býci váhají s nákupem dipu
zdroj: alternative.me

V důsledku těchto obav klesl index strachu a chamtivosti na 25, což zaznamená extrémní strach a pokračuje v trendu z minulého měsíce.

Před výprodejem došlo k nárůstu přílivů na burzy

Data od společnosti CryptoQuant zabývající se analýzou on-chain dat ukazují, že toky BTC na burzy poskytly pozorným obchodníkům varování před poklesem ze 41 000 na 36 000 dolarů. K prudkému nárůstu přílivu BTC na burzy došlo 15. června, kdy cena BTC dosáhla 41 300 dolarů a poté během následujících tří dnů klesl o 15%.

Cena Bitcoinu klesá ke 35 000 dolarům a býci váhají s nákupem dipu
zdroj: cryptoquant (CT)

Jeden pozorný analytik poukázal na to, že zejména aktivita velryb na burze kryptoměn Gemini má znatelnou korelaci s některými z větších výprodejů na trhu s kryptoměnami v roce 2021.

Image
zdroj: Twitter

Vzhledem k tomu, že příliv BTC na burzy jen mírně převyšuje odliv, účastníci trhu nyní čekají, až uvidí, jakým směrem se bude cena pohybovat dál s tím, jak se blíží obávaný kříž smrti.

Hodleři nadále hromadí

Zatímco obavy investorů rostou a někteří obchodníci, kteří nakupovali v období mezi březnem a květnem, prodávají se ztrátou, celková množství BTC držených dlouhodobými držiteli se i nadále zvyšuje.

Image
zdroj: Twitter

Podle analytika kryptoměn Williama Clementeho III naznačují nedávné údaje, že BTC je přeprodán a „nyní leží na historicky důležitých inflexních bodech pro hlavní ukazatele na řetězci“. Clemente radí, aby dlouhodobí držitelé „pokračovali v získávání zlevněných BTC“, což pomůže kompenzovat prodej krátkodobými držiteli a poukázal na skutečnost, že „akumulace roste“.

Krátkodobá budoucnost BTC celkově zůstává riskantní, protože po předchozích případech kříže smrti následovala korekce.

Image
zdroj: Twitter
Image
zdroj: Twitter

Na druhé straně dlouhodobější údaje naznačují optimističtější budoucnost, protože velrybí peněženky a dlouhodobí držitelé nadále zvyšují své bitcoinové zůstatky.

Roman

Napsat komentář