Společnost General Motors (GM) je připravena přijímat Bitcoin

3 min read

Generální ředitelka společnosti General Motors (GM) nevyloučila, že společnost může přijímat Bitcoin jako platební prostředek.

Ve skutečnosti Mary Barra během rozhovoru v programu CNBC Squawk on the Street, se zvláštním zřetelem na elektrická vozidla, odpověděla tímto způsobem na otázku týkající se možného přijetí Bitcoinu jako platebního prostředku, podobně jako Tesla:

„Nic nám v tom nebrání. Budeme se řídit našimi zákazníky. Určitě chceme co nejvíce usnadnit celý zážitek z nákupu a vlastnictví. Budeme následovat jejich poptávku. “

Podle těchto prohlášení by tedy společnost byla ochotna přijmout BTC jako platbu, pokud by takový požadavek přišel přímo z trhu, tj. od významné části jejich zákazníků.

Společnost General Motors (GM) je připravena přijímat Bitcoin
Mary Barra

Bitcoin, General motors vs Tesla

Společnost Tesla, kterou řídí Elon Musk, v únoru oznámila, že brzy začne přijímat platby v BTC a v březnu je vlastně začala přijímat.

V květnu je však pozastavila kvůli skutečnosti, že se z ničeho nic rozhodla, že Bitcoin nepovažuje za ekologicky udržitelný platební systém. A konečně v červnu Elon Musk prohlásil, že společnost je připravena je znovu aktivovat, pokud lze prokázat, že nejméně 50% energie spotřebované těžbou BTC pochází z obnovitelných zdrojů.

Tento vývoj událostí však vedl mnoho lidí k domněnce, že BTC platby Tesly nebyly příliš úspěšné, protože se jí společnost velmi rychle a velmi snadno vzdala a vymlouvala se na základě informací, které byly již všeobecně známé dlouho předtím, než se rozhodla investovat do Bitcoinu.

Musk patří mezi nejvýznamnější vynálezce a nejbystřejší podnikatele naší generace. Bylo by tedy celkem frivolní myslet si, že on a společnost, kterou provozuje, původně umožnily platby BTC (a koupily aktivum v hodnotě 1,5 miliardy dolarů), než provedou řádný průzkum.

Protože rozhodnutí GM závisí na požadavcích jejich zákazníků, je také možné předpokládat, že jich může být příliš málo na to, aby takovou iniciativu ospravedlnili. General motors určitě nemá stejné obavy ohledně spotřeby energie BTC jako Tesla, protože narativ kolem těchto dvou značek je historicky velmi odlišný.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Marketa Tesarkova

Napsat komentář