Pozor: bug na blockchainu Monero ovlivňuje soukromí transakcí

2 min read

Podle nedávných tweetů vývojáři tokenu na ocharanu soukromí Monero (XMR) našli chybu, která narušuje soukromí transakcí.

Pozor: bug na blockchainu Monero ovlivňuje soukromí transakcí

Oficiální účet Monero na Twitteru varoval uživatele před „poměrně významnou chybou“ v systému Decoy. Chyba byla objevena vývojářem softwaru Justinem Bermanem, když zjistil, že pokud uživatel pošle své tokeny XMR po 20 minutách od jejich obdržení (čas dvou bloků), je pravděpodobné, že jeho transakce bude identifikována , což naruší soukromí.

„Dnes, pokud uživatel použije výstup přímo v bloku, který odemkne, jeho skutečný výstup by byl v prstenci jasně identifikovatelný,“ řekl Berman .

Komunita XMR se zabývá otázkami ochrany soukromí

Navzdory tomu, že se Monero snaží uklidnit svou komunitu, mělo na ně oznámení docela velký vliv. Většina uživatelů na Twitteru o své soukromí velmi obává.

Vývojáři však uvedli, že by se uživatelé neměli bát, protože tato chyba neodhalí odeslanou částku ani adresu a že nehrozí krádež finančních prostředků. Ovlivňuje pouze prostředky zaslané do 20 minut od jejich obdržení, což je čas dvou bloků.

Počkejte alespoň hodinu, než pošlete své XMR

Vývojáři společnosti Monero uvedli, že pracují na opravě chyby v budoucí aktualizaci softwaru peněženky, a že k tomu nebude zapotřebí hard forku. Uživatelé by měli s odesláním svých mincí počkat alespoň hodinu.

Berman také uvedl, že Monero má v současné době roční průměr kolem 63 výstupů na blok, což znamená, že uživatelé byli vystaveni chzbě, pokud poslali své mince okamžitě po jejich obdržení a transakce jsou tedy dnes pravděpodobně identifikovatelné.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář